Radiologia Klatki Piersiowej i Jamy Brzusznej: Pakiet kursów ze zniżką i aż 60 pkt edukacyjnych! - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Radiologia Klatki Piersiowej i Jamy Brzusznej: Pakiet kursów ze zniżką i aż 60 pkt edukacyjnych!

RADIOLOGIA KLATKI PIERSIOWEJ

7-tygodniowe kursy z radiologii klatki piersiowej oraz jamy brzusznej skierowane są do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Twoje korzyści:

Dwa kursy w pakiecie ze zniżką -10%. Zapisując się na oba kursy naraz oszczędzasz aż 320 zł. Za oba kursy zapłacisz 2880 zł (zamiast 3200 zł).

Każdy kurs to:
● 7 tygodni intensywnej nauki
● 7 modułów – łącznie ponad 16 godzin nagrań wideo,
● 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
● Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
● Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
● Quizy przed i po każdym module,
● Materiały dodatkowe do pobrania,
● 6 sesji Q&A – możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
● Egzamin końcowy,
● Certyfikat ukończenia kursu.RADIOLOGIA KLATKI PIERSIOWEJ – START 3 KWIETNIA 2023

PLAN KURSU:
3 kwietnia 2023 – Moduł 1 – Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz
pozycjonowanie
10 kwietnia 2023 – Moduł 2 – Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej
17 kwietnia 2023 – Moduł 3 – Anatomia radiologiczna klatki piersiowej
24 kwietnia 2023 – Moduł 4 – Najczęstsze patologie klatki piersiowej
1 maja 2023 – Moduł 5 – Przypadki kliniczne – analiza i ćwiczenie opisu zdjęć
8 maja 2023 – Moduł 6 – Przypadki kliniczne – analiza i ćwiczenie opisu zdjęć
20 maja 2023 (SOBOTA) – Egzamin pisemny (1 termin)
3 czerwca 2023 (SOBOTA) – Egzamin pisemny (2 termin)

Moduł 1: Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do badania RTG oraz pozycjonowanie

Zaczniemy od omówienia ograniczeń badania radiologicznego klatki piersiowej, a także ogólnych wskazówek do oceny zdjęć radiologicznych (dobór parametrów, podstawowe artefakty, technika oceny radiogramu). Dowiesz się, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania radiologicznego klatki piersiowej, a następnie jak prawidłowo wykonywać zdjęcia RTG oraz pozycjonować pacjentów. Dowiesz się, jak układać
pacjentów do zdjęć w różnych projekcjach.

Moduł 2: Aspekty techniczne prawidłowego zdjęcia klatki piersiowej

Podczas tego modułu dowiesz się, co powinno znaleźć się na zdjęciu rentgenowskich. Omówimy także obszar kolimacji, ilość projekcji oraz parametry ekspozycji klatki piersiowej. Przeanalizujemy podstawowe zasady interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej oraz zasady oceny pól płucnych w zależności od ułożenia. W projekcji prawobocznej oceniamy lewe płuco – dlaczego?

Moduł 3: Anatomia radiologiczna klatki piersiowej

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów klatki piersiowej (płuca, oskrzela, tchawica, układ sercowo-naczyniowy, śródpiersie, przełyk, węzły chłonne, przepona, ściana klatki piersiowej i jama opłucnej). Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie. Czy wiesz jakie są najczęstsze błędy przy wykonywaniu zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej?

Moduł 4: Najczęstsze patologie klatki piersiowej

Ten moduł poświęcony jest najczęstszym procesom chorobowym, z którymi mamy do czynienia w codziennej praktyce. Omówimy m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, niewydolność serca, obrzęk płuc (kardiogenny i niekardiogenny), zmiany naciekowe i ogniskowe, a także choroby tchawicy, zmiany w obrębie śródpiersia i przełyku i wszelkiego rodzaju przepukliny. Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy odmą, niedodmą i rozedmą?

Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać różne przypadki kliniczne i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach.

Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych.

Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.

RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ – START 22 MAJA 2023

PLAN KURSU:
22 maja 2023 – Moduł 1 – Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie
29 maja 2023 – Moduł 2 – Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy
5 czerwca 2023 – Moduł 3 – Fizjologia i topografia narządów
12 czerwca 2023 – Moduł 4 – Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy
19 czerwca 2023 – Moduł 5 – Przypadki kliniczne cz. I
26 czerwca 2023 – Moduł 6 – Przypadki kliniczne cz. II
8 lipca 2023 (SOBOTA) – Egzamin pisemny (1 termin)
22 lipca 2023 (SOBOTA) – Egzamin pisemny (2 termin)

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania.

Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.

Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.

Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie.

Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać
zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach.

Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.

Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.

PROWADZĄCY:

Przemysław Adach
Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w zakresie radiologi. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonych przez siebie kursów NEWGRADVETS z radiologii klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Znajdź swoją kategorię

2550 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.