"Zmieniające życie" narzędzie do odrastania kości!

„Zmieniające życie” narzędzie do odrastania kości!

Amerykańska firma Theradaptive z siedzibą w Maryland twierdzi, że jej implanty mogą pomóc w naprawie kości zarówno u ludzi, ale i też zwierząt. Pod koniec tego roku firma planuje uruchomić nowy system do użytku weterynaryjnego wprowadzając na rynek produkt odpowiedni dla świata świata zwierząt o nazwie Osteo-Vet.

https://www.vettimes.co.uk/news/life-changing-tool-for-animal-bone-re-growth-takes-shape/

System Theradaptive rozwinął się z doświadczeń amerykańskich weteranów wojskowych, którzy mieli amputowane kończyny kilka miesięcy po ich początkowej traumie, ponieważ ich kości się nie goiły. Wkrótce rozpoczną się kolejne badania na ludziach, a firma z siedzibą w Maryland planuje wprowadzić na rynek odpowiednik produktu dla świata zwierząt, o nazwie Osteo-Vet, pod koniec tego roku. Firma już pracuje nad projektem z weterynarzami z całego świata.

To może być technologia, która odmieni życie w przestrzeni weterynaryjnej – mówi Luis Alvarez, założyciel i dyrektor generalny Theradaptive.

Implant chirurgiczny

System wykorzystuje implant chirurgiczny zawierający technologię białka AMP2, który może zregenerować kość wszędzie tam, gdzie zostanie wdrożony do organizmu. W sytuacjach takich jak obrażenia w poważnym wypadku, firma szacuje, że istnieje możliwość wyprodukowania aż 7 cm kości bez potrzeby montowania sprzętu wspierającego.

System dobrze radził sobie w początkowych badaniach, a rozmnażanie kości osiągnięto u każdego z ok. 10 gatunków. System został przetestowany w badaniach przedklinicznych, w tym w naprawie defektu 5 cm u kozy, u której nie spodziewano się wyleczenia – dodaje dr. Alvarez.

Znajdź swoją kategorię

2600 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.