Zbliża się konferencja „Nowości w chorobach wewnętrznych koni”

Zbliża się konferencja „Nowości w chorobach wewnętrznych koni”

Już w ten piątek we Wrocławiu rozpocznie się konferencja na temat chorób wewnętrznych koni. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie wiodących specjalistów, naukowców oraz praktyków z dziedziny weterynarii, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz najnowszymi osiągnięciami w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce chorób wewnętrznych koni.

Tematyka konferencji będzie obejmować szeroki zakres zagadnień, począwszy od endokrynologii, poprzez geriatrię i neonatologię, aż po choroby zakaźne. W szczególności, jednym z głównych celów będzie ocena wpływu wymienionych chorób na potencjalne problemy okulistyczne u koni. Dzięki temu podejściu, uczestnicy konferencji będą mieli unikalną okazję do zrozumienia złożoności wpływu chorób wewnętrznych na ogólny stan zdrowia i samopoczucie koni. Swoją obecność w rolach wykładowców potwierdzili: dr David Rendle Dipl. ECEIM, dr Katarzyna Paschalis-Trela, lek. wet. Jan Trela Dipl. ACVS, dr Anna Grabowska oraz dr Natalia Siwińska.

Kluczowym aspektem pierwszego dnia konferencji poświęconemu szerokiej gamie chorób wewnętrznych, będzie połączenie różnorodnej tematyki oraz omówienie konsekwencji jakie mogą wywołać schorzenia w zakresie problematyki okulistycznej. Drugi dzień natomiast będzie skupiał się na okulistyce, uwzględniając aspekty praktyczne tej specjalności. Dzień ten będzie obfitował w ciekawe wykłady, prezentacje przypadków klinicznych oraz sesje pytań i odpowiedzi.

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.