Zapisz się do zakupu nowej książki!

Zapisz się do zakupu nowej książki!

Już w tym miesiącu pojawi się nowa książka autorstwa dr n. wet. Arkadiusza Dorsa pt. ,,Wybrane bakteryjne choroby świń. Rozpoznawanie, profilaktyka i terapia.” Już teraz zapisz się by nie przegapić możliwości jej zakupu!

Zapisz się klikając książkę!

O książce

Książka zawiera informacje obejmujące swoim zakresem zakaźne choroby świń o podłożu bakteryjnym. Oprócz podstawowych opisów wybranych, ważnych bakteryjnych chorób świń, w niniejszym opracowaniu zaprezentowano aktualne metody diagnostyczne oraz najnowsze możliwości profilaktyki i leczenia.


Ponadto publikacja ta traktuje o diagnostyce laboratoryjnej bakteryjnych chorób trzody chlewnej. Szczególną uwagę zwrócono na jej praktyczne aspekty w tym: zasady zlecania badań laboratoryjnych, pobierania próbek i wyboru metod badawczych, a także trudności i pułapki w interpretacji wyników badań laboratoryjnych.


Uzupełniłem niniejszej pozycji są dane dotyczące profilaktyki ogólnej chorób świń, duży nacisk położono na czynniki ryzyka występowania chorób zakaźnych, jak również sposobów modulacji aktywności układu odpornościowego świń.

O autorze

Dr n. wet. Arkadiusz Dors jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie, naukowcem i praktykiem. Przez wiele lat był związany z PIWet w Puławach, obecnie pracuje w Katedrze Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W 2015 roku uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W swojej pracy klinicznej zajmuje się monitoringiem chorób świń, epidemiologią oraz bakteriologią weterynaryjną. Efektami swojej pracy i zdobytym doświadczeniem dzieli się z lekarzami weterynarii pracującymi w terenie. Prywatnie fan futbolu i architektury oraz kucharz amator.

Partnerzy projektu:

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.