Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ma nowego rektora!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ma nowego rektora!

12 marca Kolegium Elektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, złożone z przedstawicieli całej społeczności akademickiej, wybrało nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Został nim prof. dr hab. Krzysztof Kubiak.

https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-krzysztof-kubiak-nowym-rektorem-upwr-4296.html

Prof. Kubiak jest lekarzem weterynarii. Specjalizuje się w chorobach psów i kotów, przede wszystkim w gastroenterologii oraz diagnostyce endoskopowej chorób przewodu pokarmowego, układu oddechowego i układu moczowego tych zwierząt. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN. Na swoim koncie ma ponad 360 publikacji, w tym ponad 50 w czasopismach z listy Journal Citation Reports (JCR).

W 2002 roku prof. Kubiak został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasług, a w 2012 Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. 7 lat później otrzymał on tytuł doktora honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego.

Pan Krzysztof Kubiak poza byciem wybitnym weterynarzem z zasługami jest także profesorem nauk weterynaryjnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Z tą uczelnią ma styczność odkąd skończył szkołę średnią. To właśnie na niej ukończył swoje studia z zakresu weterynarii, a także zdobywał kolejne stopnie naukowe.

Podczas swojej kariery zawodowej prof. Kubiak był prodziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej (2008-2012), gdzie później objął stanowisko dziekana na dwie kadencje (2012-2016,2016-2020). Już w 2020 roku prof. Kubiak bezskutecznie ubiegał się o stanowisko rektora UPW. Udało mu się osiągnąć to stanowisko dopiero w tym roku.

Prof. Krzysztof Kubiak uzyskał 74,9% głosów poparcia. Frekwencja wynosiła 99,5%.

Nowy rektor rozpocznie 4-letnią kadencję 1 września 2024 roku. Serdecznie gratulujemy!

Źródła:

https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-krzysztof-kubiak-nowym-rektorem-upwr-4296.html

https://bazawiedzy.upwr.edu.pl/info.seam?id=UPWr88ff2c89c8ac4cabb6ee78b5d0e33ce2&affil=&lang=pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kubiak_(lekarz_weterynarii)

Znajdź swoją kategorię

2600 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.