Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok

 Mars Petcare
Psy i koty, z którymi dzielimy życie, obdarzają nas bezgraniczną miłością i oddaniem. Są przyjaciółmi, a także, jak potwierdzają badania naukowe, mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne swoich opiekunów1. Dlatego Mars Petcare, będąc od 1992 roku członkiem polskiego ekosystemu skoncentrowanego wokół opiekunów zwierząt domowych, realizuje szereg inicjatyw, aby tworzyć lepszy świat dla zwierząt. Ogólnopolski program dogoterapii prowadzony w szpitalach dla dzieci i młodzieży oraz Domach Pomocy Społecznej, działania edukacyjne w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”, wspieranie schronisk i fundacji w Polsce oraz Ukrainie, a także wolontariat pracowniczy – to wybrane przykłady działań podjętych przez Mars Petcare w 2022 roku, aby wszystkie psy i koty w Polsce były zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.

Dogoterapia – moc merdającego ogona i uśmiechu pomogła już prawie 13 500 osobom

Już od 5 lat Mars Petcare wspólnie z Fundacją Dr Clown prowadzi ogólnopolski program zajęć dogoterapii połączonej z ,,terapią śmiechem” w szpitalach dla dzieci i młodzieży, a od 2021 roku także w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów.

Z roku na rok zwiększa się liczba szpitali i placówek objętych programem dogoterapii oraz liczba dzieci i seniorów korzystających z zajęć. W ich trakcie widzimy na własne oczy, jak psy naturalnie ofiarowują swoją bezwarunkową akceptację człowiekowi, wzmacniając poczucie własnej wartości i wnoszą radość. Uczestnicy zajęć odbierają tę pozytywną energię, otwierają się i nabierają odwagi oraz motywacji do ćwiczeń, a to przekłada się na wzrost efektów terapeutycznych – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.

W 2022 roku blisko 3 000 małych pacjentów oraz prawie 700 seniorów uczestniczyło w terapeutycznych spotkaniach z udziałem wyszkolonych psów i certyfikowanych opiekunów – terapeutów. Porównując efekty pierwszego i ostatniego roku programu dogoterapii, liczba dzieci i młodzieży wzrosła blisko czterokrotnie. Od 2017 roku z dobroczynnej interakcji z czworonogami mogło skorzystać łącznie 13 394 młodszych i starszych beneficjentów.

Prawie 240 ton jedzenia dla bezdomnych psów i kotów w Polsce i Ukrainie

Mars Petcare wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, a także psy pracujące na rzecz społeczności lokalnych, w których funkcjonuje firma m.in. w policji, Polskim Związku Osób Niewidomych czy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Sochaczewie. W obliczu wojny w Ukrainie Mars kontynuuje współpracę z wieloletnimi partnerami – organizacjami charytatywnym m.in. Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, dzięki którym wsparcie firmy dociera do potrzebujących osób oraz czworonogów zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie.

W tym roku firma przekazała blisko 240 ton kompletnej i zbilansowanej karmy dla psów i kotów. Co więcej, w ramach wolontariatu (Mars Volunteer Program) Współpracownicy, jak co roku mogli poświęcić 16 płatnych godzin na pracę na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach, a także wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie jednej z największych międzynarodowych NGO działających na rzecz ochrony zwierząt na świecie Humane Society International, polegającej na stworzeniu tysięcy specjalnych zestawów dla opiekunów psów i kotów z Ukrainy przekraczających granicę Polski.

Edukacja w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”

Każdy pies zasługuje na kochający dom – to myśl, która przyświeca programowi „Pedigree Dla Dobra Psów”, zachęcającemu do odpowiedzialnej adopcji i opieki nad czworonogami. Pedigree wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce w 2021 roku rozpoczęły inicjatywę, w ramach której marka wsparła schroniska m.in. w opiece behawioralnej, leczeniu czworonogów oraz edukacji w szkołach i przedszkolach. Działania programu w 2022 roku zostały skoncentrowane wokół dzielenia się wiedzą z najmłodszymi. Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się, na czym polega odpowiedzialna opieka i adopcja, korzystając z kolorowanek i broszur edukacyjnych. Ponadto od początku trwania „Pedigree Dla Dobra Psów” rozdano tysiące pakietów powitalnych zawierających praktyczne informacje i produkty dla nowych opiekunów i ich pupili.

Współtworząc od ponad 30 lat ekosystem Petcare w Polsce, Mars zdaje sobie sprawę, że starania o lepszy świat dla zwierząt przynoszą najlepsze efekty, gdy angażują wiele stron. Dlatego do szeregu naszych inicjatyw zapraszamy partnerów biznesowych, organizacje pozarządowe oraz lokalne społeczności. Z tego miejsca, chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania, aby każdy pies i kot w Polsce był zdrowy i szczęśliwy oraz mógł liczyć na troskliwą opiekę człowieka. – dodaje Marzena Ignaczak.

###

O Mars Petcare

Mars Petcare jest częścią Mars Incorporated, rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią tworzenia różnorodnych produktów i oferowania usług dla ludzi i ukochanych przez nich zwierząt domowych. Niemal 100 000 Współpracowników Mars Petcare w 130 krajach jest oddane jednej misji: tworzeniu LEPSZEGO ŚWIATA DLA ZWIERZĄT. Dzięki 85-letniemu doświadczeniu nasze portfolio prawie 50 marek pozwala zaspokajać potrzeby zdrowotne i żywieniowe zwierząt domowych na całym świecie, w tym poprzez marki takie jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, CESAR®, GREENIES™, IAMS™ i EUKANUBA™ oraz dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM , który rozwija badania nad żywieniem i zdrowiem zwierząt od ponad 50 lat.

Mars Petcare jest również wiodącym dostawcą usług weterynaryjnych poprzez międzynarodową sieć ponad 2 500 szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych, w tym AniCura, AntechAsia Diagnostyka Weterynaryjna BANFIELD, BLUEPEARL, Linnaeus, Mount Pleasant, VCA, VES i VSH. Jesteśmy również aktywni w obszarze innowacji i technologii dla zwierząt domowych dzięki WISDOM PANEL – badaniom genetycznym z testami DNA dla psów, systemowi GPS umożliwiającemu określenie lokalizacji pupila (WHISTLE GPS), a także akceleratorowi LEAP VENTURE STUDIO i COMPANION FUND™, programom, które wprowadzają innowacje i zmiany w branży opieki nad zwierzętami domowymi. Jako rodzinna firma kierująca się naszymi zasadami, budujemy prężne i otwarte środowisko pracy odzwierciedlające różnorodność zwierząt i społeczności, jakim służymy. Mamy przywilej elastyczności w podejmowaniu decyzji, żeby walczyć o to, w co wierzymy. A walczymy o naszą Misję: LEPSZY ŚWIAT DLA ZWIERZĄT.

1 https://www.waltham.com/science/human-animal-interactionŹródło: Informacja prasowa

Czytaj także: Program zwrotu kosztów leczenia zwierząt z Ukrainy

Znajdź swoją kategorię

2643 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.