Projekt kliniczny CVS ma na celu lepszą diagnozę brachycefalicznego zespołu obturacyjnych dróg oddechowych

Projekt kliniczny CVS ma na celu lepszą diagnozę brachycefalicznego zespołu obturacyjnych dróg oddechowych

CVS opracował narzędzie oceny klinicznej, które może być wykorzystane przez weterynarzy lub pielęgniarki dla dokonania dokładnej diagnozy. Projekt ma na celu identyfikację objawów klinicznych poprzez przeprowadzenie pełnej oceny stanu zdrowia i systematycznego badania fizycznego każdego pacjenta z zespołem obturacyjnych dróg oddechowych.

Proces diagnozowania obejmuje test wysiłkowy i badanie nozdrzy psa, zanim wyniki zostaną przekazane właścicielom w celu uzgodnienia przebiegu leczenia.

Klinicyści będą także z wyczuciem rozmawiać z klientami na temat hodowli, kupowania oraz posiadania ras brachycefalicznych. Dodatkowo będą oferować porady dotyczące opieki społecznej w zakresie zarządzania stylem życia psa, w tym kwestie dotyczące utrzymywania niskiej wagi i opieki nad nim w czasie upałów.

Personel 25 weterynaryjnych grup małych zwierząt otrzymał pomoc w ramach projektu poprzez zbiór zasobów, w tym wytyczne kliniczne, szkolenia bezpośrednie, seminaria internetowe i kursy online. CVS zgromadził również i stworzył zasoby, w tym plakaty w pokojach konsultacyjnych i filmy telewizyjne w recepcji.

Mamy dynamicznie rozwijającą się populację psów brachycefalicznych. Występują z szeregiem problemów zdrowotnych, w tym z chorobami układu oddechowego – mówi Charlotte Bray, regionalna liderka kliniczna oraz autorka i koordynatorka projektu poprawy klinicznej. – Czasami klienci mogą nie być w stanie rozpoznać kiedy ich zwierzę ma problem. Dlatego naszym celem jest identyfikacja dotkniętych psów, dokonanie dokładnej oceny i oznakowanie klientów najlepszym sposobem działania dla ich zwierzęcia – aby mogli uzyskać najlepsze leczenie. Nasz projekt ma również na celu poprawę jakości życia i dobrostanu tych zwierząt – dodaje.

Od czasu uruchomienia projektu w 2023 roku, przeprowadzono już 900 ocen brachycefalicznych podczas 25 praktyk uczestniczących. CVS ma nadzieję rozwinąć tę kwestię w swoim oddziale małych zwierząt do 2028 r.

Znajdź swoją kategorię

2643 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.