Nowa jakość szkolenia personelu weterynaryjnego - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Nowa jakość szkolenia personelu weterynaryjnego

 K9 Diesel
Symulator K9 Diesel to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na świecie. Fantom opracowano kilka lat temu w USA, by wspomóc szkolenie lekarzy, techników weterynarii, treserów i przewodników psów.

Symulator do złudzenia przypomina owczarka belgijskiego lub niemieckiego. Fantom waży 30 kg, ma bardzo dobrej jakości sierść i wydaje typowe dla psów dźwięki: warczy, szczeka i piszczy. Trenujący mogą wykonywać wkłucia dożylne i doszpikowe, będą odbarczać odmę prężną i stosować intubację. Przećwiczą również tamowanie masywnych krwotoków oraz postępowanie w przypadku wytrzewienia jelit i amputacji kończyn. Na manekinie można wykonywać resuscytacje i dowolnie modyfikować parametry życiowe psa, tzn. ustawiać szybkość oddechu zwierzęcia i tętno.

Więcej informacji o symulatorze można znaleźć na stronie: https://tmsimulation.com (film K9 Diesel).

W Polsce wyłącznym przedstawicielem jest Paramedyk Simulation która oferuje symulator w dwóch formach: zakupu lub wypożyczenia na konkretne szkolenie. (https://paramedyk.pl).

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.