2 czerwca dniem pierwszej pomocy dla zwierząt

2 czerwca dniem pierwszej pomocy dla zwierząt

Dzisiaj świętujemy Dzień Pierwszej Pomocy Dla Zwierząt Dzikich i Domowych! Celem tego corocznego wydarzenia jest rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt.

Święto powstało w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Usta-Pysk, a pomysłodawcą akcji jest nastoletnia pisarka i podróżniczka Nela Mała Reporterka. W trakcie swoich podróży brała udział m.in. w ratowaniu koali rannych lub zagrożonych w wyniku wielkich pożarów w Australii. Podczas swojego aktywnego działania zrozumiała, jak ważna jest wiedza w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej zwierzętom – zarówno dzikim jak i domowym.

Według danych Fundacji „The Adventure Starts Here Foundation”, która odpowiada za przeprowadzenie akcji wynika, że tylko 28% ankietowanych deklaruje, że wie, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy zwierzętom domowym, takim jak: psy, koty, świnki morskie, chomiki. Z kolei 19% badanych stwierdziło, że potrafiłoby udzielić pierwszej pomocy również dzikim zwierzętom będącym w potrzebie.

Z okazji Dnia Pierwszej Pomocy Dla Zwierząt Dzikich i Domowych chcemy podziękować wszystkim lekarzom, którzy nieustannie walczą o zdrowie zwierząt, wszystkim osobom, które przyczyniają się do edukowania innych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt oraz tym, którzy nie są obojętni na stan zwierząt i przyczyniają się jakkolwiek swoim działaniem dla polepszenia ich dobrostanu!

Zobacz również:

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.