10 pytań do… Odpowiada Zespół Ekspertów Weterynarii

10 pytań do… Odpowiada Zespół Ekspertów Weterynarii

10 pytań do… to krótkie rozmowy z lekarzami weterynarii, do których kierujemy tę samą pulę pytań. Chcecie dowiedzieć się, co najbardziej lubią w swojej pracy? A może jesteście ciekawi, który lekarz weterynarii pracujący za granicą jest dla nich inspiracją? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w miniwywiadach!

Zespół Ekspertów Weterynaryjnych, w którego składzie znajdują się wybitne autorytety w środowisku lekarzy weterynarii, w 2023 roku przystąpił do opracowania wyników badań przeprowadzonych wśród swoich czworonożnych pacjentów. Od początku roku dane były zbierane w poszczególnych zespołach specjalizacyjnych, a każdy z nich przeanalizował blisko 100 przypadków. Solidny i obszerny materiał pozwoli na opracowanie Raportu Epidemiologicznego, którego wydanie planowane jest już w 2024 roku.

Celem badania jest ocena częstości występowania poszczególnych chorób – w tym skóry, endokrynopatii, serca, nerek, układu moczowego, układu pokarmowego oraz narządu ruchu – w przypadku konsultacji specjalistycznych w Polsce. Ankiety badawcze zostały opracowane przez członków Zespołu Ekspertów Weterynaryjnych, czyli opiekunów merytorycznych każdego z badanych obszarów specjalizacyjnych. Kolejno opiekę nad nimi sprawowali:

  • dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker oraz dr hab. Jarosław Popiel: dermatologia oraz endokrynologia psów
  • prof. dr hab. n. wet. Wojciech Niżański: rozród
  • dr n. wet. Agnieszka Cekiera: dermatologia kotów
  • prof. dr hab. n. wet. Roman Lechowski: choroby wewnętrzne psów i kotów
  • dr n. wet. Grzegorz Wąsiatycz: ortopedia
  • dr hab. n. wet. Magdalena Garncarz: kardiologia
  • dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys: urologia
  • lek. wet. Magdalena Kraińska: nefrologia.

Zapraszamy do lektury.

Znajdź swoją kategorię

2643 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.