Światowy Dzień zwierząt 🐶 i Dzień Nauczyciela Akademickiego 🧑‍🎓 - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Światowy Dzień zwierząt 🐶 i Dzień Nauczyciela Akademickiego 🧑‍🎓

Światowy Dzień zwierząt

4 października ‒ Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to istnieje w kalendarzu od 1931 roku i przypada na dzień wspomnienia w kościele katolickim Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii. Początkowo dzień ten miał zwracać szczególną uwagę na kwestię ochrony dzikich gatunków, jednak później wziął pod uwagę również zwierzęta domowe. Niekiedy Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest przez cały tydzień lub nawet miesiąc! W tym czasie warto zastanowić się nad kwestiami dobrobytu wszystkich zwierząt, zarówno domowych, hodowlanych, jak i zagrożonych gatunków, ale też przypomnieć, że zwierzęta to istoty żywe, którym należy się szacunek i które mają swoje prawa.

5 października ‒ Dzień Nauczyciela Akademickiego

5 października przypada Dzień Nauczyciela Akademickiego, święto, które zostało trochę zapomniane na rzecz standardowego Dnia Nauczyciela, który obchodzony jest w Polsce 14 października. 5 października świętują również nauczyciele szkół wyższych. Dzień ten został ustanowiony w 1994 roku i organizowany jest pod patronatem UNESCO (celem organizacji jest wspieranie międzynarodowej współpracy w zakresie kultury, nauki i sztuki oraz działanie na rzecz szacunku dla praw człowieka). Swój udział w Dniu Nauczyciela mają również: Międzynarodowa Organizacja Pracy, Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Światowy Dzień Nauczyciela upamiętnia również podpisaną w 1966 i 1997 roku Rekomendację w sprawie statusu nauczyciela opracowaną przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy.


Specjalnie z myślą o Światowym Dniu Zwierząt i Dniu Nauczyciela Akademickiego w naszym sklepie dlaspecjalistow.pl czeka na Was rabat -20% na całą kategorię WETERYNARIA. W koszyku wpisz kod:

ANIMALDAY22

Światowy Dzień zwierząt

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.