Interaktywna aplikacja webowa wspierające zbilansowane żywienie psa i udzielanie porad dietetycznych: kalkulatory, przepisy, wiedza – www.dietetykzwierzecy24.pl - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Interaktywna aplikacja webowa wspierające zbilansowane żywienie psa i udzielanie porad dietetycznych: kalkulatory, przepisy, wiedza – www.dietetykzwierzecy24.pl

Udomowienie psa jest datowane na okres między 16000 a 32000 lat temu. Od tego czasu znacząco zmienił się nasz styl życia, a także styl odżywiania. Niestety, pojawiło się również wiele chorób cywilizacyjnych, które również wiążą się z żywieniem w nieodpowiedni sposób, a także zmianą stylu życia. Zmiany dotykają również nasze zwierzęta.

Zwierzęta mieszkające z nami są zależne od nas i kontrolujemy, co i w jakiej ilości spożywają. Dieta psa może wpłynąć na wystąpienie wielu chorób, jeśli jest nieprawidłowa, a odpowiednia dieta może zapewnić dłuższe i zdrowsze życie. Nigdy nie jest za późno, aby wdrożyć zbilansowaną i zrównoważoną dietę, która zapewni dostęp do odpowiedniej ilości składników odżywczych, jak również, aby zmienić nawyki żywieniowe.

Właściciele zwierząt polegają na wiedzy specjalistów, zadają więcej pytań związanych z prawidłowym żywieniem zwierząt. Jednak czas trwania rutynowej wizyty często jest dość krótki i często brakuje czasu na edukowanie klienta. Szukanie wzorów, kalkulatora, Excela, aby wyliczać zapotrzebowanie energetyczne, na wodę, przeliczać zawartość składników w suchej masie, aby wybrać optymalną karmę, tworzenie planu odchudzania… może zajmować dużo czasu. Jednak technologia wspiera wdrożenie optymalnej diety dla psa – nowoczesny interaktywny portal edukacyjny www.dietetykzwierzecy24.pl pomoże w dawaniu odpowiednich rekomendacji żywieniowych.

Kalkulatory dietetyczne dla psa

W oparciu o wiedzę specjalistów zajmujących się dietetyką zwierząt, wytyczne żywieniowe wielu organizacji (m.in. National Research Council, FEDIAF, AAFCO, POLKARMA) oraz wiele publikacji związanych z dietetyką, dietetyką zwierząt zostały stworzone narzędzia, które może wykorzystać każdy specjalista zajmujący się poradami żywieniowymi. Na portalu znajdują się m.in.:

– kalkulator zapotrzebowania energetycznego i na składniki odżywcze (również dla suk w ciąży i laktacji, a także szczeniąt),
– kalkulator zapotrzebowania na wodę,
kalkulator ilości karmy pełnoporcjowej i uzupełniającej (dzienna dieta dla psa),
– porównywarka karm – porównuje karmy ze względu na zawartość składników w suchej masie,
– kalkulator diety mieszanej – ile podawać psu różnych rodzajów posiłków,
sekcja interaktywnych wykresów wzrostu szczeniąt, aby monitorować prawidłowość rozwoju psa,
– kalkulator odchudzania – gdzie można na podstawie oceny wizualnej, pomiarów, określić prawidłową wagę psa oraz ułożyć plan odchudzania (funkcjonalność w trakcie wdrażania we wrześniu 2023) – kalkulator bazuje na kilku metodach stosowanych w przygotowywaniu planu odchudzania.

Sekcja kulatorów pozwala na obliczenie zaleceń dietetycznych dla psa, czy też porównanie karm

Korzyści ze stosowania sekcji kalkulatorów:

– aplikacja webowa jest responsywna – dostosowuje się do każdego urządzenia (można używać jej z łatwością na telefonie),
– wynik z kalkulatora można pobrać w postaci pliku pdf i wysłać mailem/wydrukować, przekazać osobiście klientowi,
– na każdym wyniku można wprowadzić logo i nazwę danego gabinetu weterynaryjnego/dietetyka zwierzęcego,
– wynik kalkulacji otrzymujemy w kilka – kilkanaście sekund.

Aby otrzymać wynik, trzeba uzupełnić tylko pola opisujące psa lub karmę (dane z etykiety). 

Używanie kalkulatorów jest proste i nie wymaga zaangażowania czy poszukiwania informacji w innych źródłach. 

Kalkulator umożliwia porównanie karm o różnej wilgotności – dane są pokazywane w postaci tabel i wykresów

Na portalu znajdziesz bazę zbilansowanych przepisów. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć więcej.

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.