V Sympozjum kardiologiczne Cross-Talk ‒ Ceva gromadzi międzynarodowych ekspertów w dziedzinie kardiologii ludzkiej i weterynaryjnej dla wspólnego zdrowia - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

V Sympozjum kardiologiczne Cross-Talk ‒ Ceva gromadzi międzynarodowych ekspertów w dziedzinie kardiologii ludzkiej i weterynaryjnej dla wspólnego zdrowia

W 5. edycji Sympozjum Kardiologii Ludzkiej i Weterynaryjnej, które odbyło się 23 września 2022 roku jednocześnie w Bordeaux (LIRYC IHU) oraz w Chicago (Muzeum Nauki i Przemysłu), Ceva Santé Animale zgromadziła ponad 170 światowej sławy specjalistów w dziedzinie kardiologii ludzkiej i weterynaryjnej w celu dyskusji na temat „DWA serca, które biją jako JEDNO”. Była to okazja do podkreślenia najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji pomiędzy zdrowiem zwierząt i ludzi.

ceva

Sympozjum Cross-Talk dla lepszego radzenia sobie z chorobami serca

Organizując pierwsze sympozjum Cross-Talk dotyczące kardiologii ludzkiej i weterynaryjnej w 2009 roku, Ceva Santé Animale miała na celu zmaterializowanie wyłaniającej się koncepcji „One Health” leżącej u podstaw jej wizji.

Obecnie, stając się liderem w dziedzinie kardiologii, Ceva nadal dąży do poprawy jakości życia, wydłużenia średniej długości życia i optymalizacji skuteczności leczenia psów i kotów z chorobami serca.

Podczas piątej edycji sympozjum kardiologicznego Cross-Talk Ceva starała się otoczyć najlepszymi ekspertami*, organizując wydarzenie jednocześnie w Bordeaux (Liryc IHU ‒ Instytut Elektrofizjologii i Modelowania Serca w Szpitalu Uniwersyteckim) oraz w Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago.

Po sukcesie pierwszych czterech edycji (2009, 2011, 2016 i 2019 r.) sympozjum to ponownie dało kardiologom weterynaryjnym i ich odpowiednikom w medycynie ludzkiej szansę na poznanie pracy wykonywanej przez innych, aby pomóc w wypracowywaniu nowych rozwiązań w ramach podejścia „One Health”

Ceva była jedną z pierwszych firm, która ukierunkowała swoją strategię wokół koncepcji „One Health”. Zostając w zeszłym roku sponsorem Intytutu Liryc IHU w Bordeaux, wzmocniliśmy nasze zaangażowanie w pomoc w promowaniu idei, że zdrowie ludzi, zdrowie zwierząt i zdrowie naszej planety są ze sobą powiązane. Jesteśmy dumni, że udało nam się zorganizować tę 5. edycję Sympozjum Kardiologii Ludzkiej/Weterynaryjnej w tym post-pandemicznym okresie, gdzie tak wielu pracowników służby zdrowia, polityków i obywateli zrozumiało, że całe zdrowie jest wspólne ‒ powiedział dr Marc Prikazsky, dyrektor generalny Ceva Santé Animale.

Innowacja i „One Health”, strategiczne filary Ceva

Dzięki tym sympozjom oraz pracy swoich zespołów i partnerów na całym świecie grupa Ceva jest dzisiaj głównym graczem w kardiologii weterynaryjnej, nefrologii i nadciśnieniu. Przy okazji piątej edycji sympozjum CARDALIS® ‒ lek stosowany w leczeniu psów cierpiących na zastoinową niewydolność serca ‒ świętował 10 lat wprowadzenia na rynek w Europie, jak również niedawną rejestrację w Stanach Zjednoczonych, doskonale ilustrując tę współpracę z podmiotami z dziedziny medycyny ludzkiej. CARDALIS®, będący główną innowacją w medycynie weterynaryjnej, został opracowany w oparciu o wiedzę z zakresu medycyny ludzkiej ‒ jest to namacalny dowód na zasadność podejścia „One Health”.

* Przewodniczący sesji: Adrian Boswood, Jan Danser.

Prezenterzy: Olivier Bernus, Thomas Modine, Mark Oyama, Jon P. Mochel, Bertram Pitt, Faiez Zannad.

Członkowie panelu: Jessica Ward, Michele Borgarelli, Luca Ferasin, Jonathan Elliott, Frédéric Jaisser.

Opracował: Radosław Kochanowski

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.