Wyzwanie, któremu podołamy! Wywiadu udzielił lek. wet. Andrzej Lisowski, Prezes PSLWMZ
M.M.: Czy jest coś, co chcieliby Państwo, na pół roku przed Kongresem, przekazać osobom, które jeszcze nie podjęły decyzji o rejestracji?
Andrzej Lisowski: Jak wspomniałem, jestem osobą pragmatyczną i takie argumenty do mnie docierają. Może i dotrą do moich Koleżanek i Kolegów.
Jeżeli Państwo chcecie poświęcić 4 dni w roku na ustawiczne kształcenie, a nie co czwarty weekend jeździć w różne zakątki naszego kraju, aby wysłuchać jednego czy nawet kilku wykładów. To serdecznie zapraszam na Kongres.
W ciągu czterech dni przedstawionych będzie 250 wykładów z różnych dziedzin przez najlepszych wykładowców na świecie w danej dziedzinie. Każdego dnia do wyboru 50-60 prelekcji z najróżniejszych dziedzin medycyny weterynaryjnej zwierząt towarzyszących. Od psów i kotów, poprzez zwierzęta egzotyczne (gryzonie gady, płazy), na rybach ozdobnych kończąc. Od interny, chirurgii, rozrodu, parazytologii poprzez diagnostykę obrazową, aż po behawioryzm i dobrostan psychiczny lekarzy praktyków. Wszystko w jednym miejscu.
Do uczestnika należy tylko wybór sali wykładowej i godzin. Jeżeli Twój angielski jest słaby, to będziesz miał do wyboru cztery streamy dziennie, które będą tłumaczone na język polski. Jeśli chcesz spotkać Koleżanki i Kolegów z całego świata oraz wymienić się doświadczeniami lub nawiązać zawodowe, jak i prywatne relacje, przyjedź na kongres. Jeżeli chcesz poznać najnowsze propozycje przemysłu farmaceutycznego, pet food, najnowsze sprzęty weterynaryjne, to serdecznie zapraszamy. W ciągu czterech dni kongresu możesz zaspokoić swoje aspiracje doskonalenia zawodowego na cały rok i uzyskać inspirację na wiele lat swego życia zawodowego.
Jeżeli chcesz maksymalnie produktywnie wykorzystać ten czas, to weź udział w jednym lub dwóch wydarzeniach przed kongresem, jak i po nim.
Jest jeszcze jeden niewymierny argument, a mianowicie uczestniczenie w wydarzeniu, które przejdzie na trwałe do historii polskiej weterynarii i wpisuje się klamrą w pewną rocznicę, jaką w tym roku obchodzimy, czyli Stulecie Wszechpolskiego Zjazdu Lekarzy Weterynarii. Ot, taka symboliczna data.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2843 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Koszty Walka z mykotoksynami w stadzie bydła mlecznego jest nie tylko kwestią zdrowia zwierząt, ale także istotnym aspektem ekonomicznym. Analizy kosztów i korzyści pokazują, że inwestycja w kontrolę mykotoksyn może być wysoce opłacalna. Straty wynikające z obecności mykotoksyn, takie jak spadek produkcji mleka, zwiększone koszty weterynaryjne i przedwczesne brakowanie krów, mogą znacząco przewyższać koszty prewencji. […]
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
Piśmiennictwo dr inż. Piotr Nowak Facebook0Tweet0LinkedIn0
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Piśmiennictwo lek. wet. Katarzyna FerenzGabinet weterynaryjny Końskie Zdrowie we Wrocławiu Facebook0Tweet0LinkedIn0
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Piśmiennictwo mec. Anna SłowińskaVox Poland Pomoc PrawnaSzczecin Facebook0Tweet0LinkedIn0
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]