Wyzwanie, któremu podołamy! Wywiadu udzielił lek. wet. Andrzej Lisowski, Prezes PSLWMZ - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wyzwanie, któremu podołamy! Wywiadu udzielił lek. wet. Andrzej Lisowski, Prezes PSLWMZ

lek. wet. Andrzej Lisowski,
Prezes PSLWMZ

WWP_4_20_VET-PRESS_ANDRZEJ_LISOWSKI
fot. archiwum A. Lisowki






Monika Mańka: Wielu czytelników zastanawia się, jak postępują przygotowania do Kongresu?

Andrzej Lisowski: Do chwili obecnej nigdy w Polsce nie odbył się kongres weterynaryjny o randze światowej. PSLWMZ jako pierwsza organizacja w kraju – po wielu latach starań i zabiegów – otrzymała od Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA) taką możliwość. Z chwilą zaakceptowania przez WSAVA Polski jako miejsca organizacji 48. Światowego Kongresu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, połączonego z organizacją naszego 28. Międzynarodowego Kongresu Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ oraz 26. Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (FECAVA), Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt przystąpiło do intensywnej pracy.

Pierwszym zadaniem było powołanie tzw. Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LHC), w skład którego weszli:
dr Jerzy Gawor, dr Zbigniew Blimke, dr Jacek Szulc. Jako że instytucjonalnie rolę LHC pełni PSLWMZ, oczywiste jest, że wszyscy członkowie władz Stowarzyszenia biorą czynny udział w pracach przygotowawczych, a Prezesowi przypada rola koordynatora. LHC, korzystając z wytycznych WSAVA oraz wieloletnich doświadczeń PSLWMZ, przyjął na swoim pierwszym zebraniu tzw. „mapę drogową”, która pokazywała i pokazuje: Co? Kto? Kiedy? i Jak? ma wykonać.

Staramy się realizować poszczególne zadania zgodnie z tak wytyczonym harmonogramem. W naszej pracy współpracujemy z profesjonalnym podmiotem organizującym tego typu kongresy – firmą KENES oraz oczywiście z WSAVA i FECAVA. Do współpracy pozyskaliśmy również Warsaw Convention Bureau, które pomaga nam w promocji kongresu, jak i w załatwianiu spraw z władzami miasta Warszawy.

Każdy z podmiotów ma swoje wyznaczone zadania i w określonych terminach ma je wykonywać. Po stronie lokalnego organizatora jest sprawa promocji kongresu, zaproponowania obsady wykładowców na dwa streamy kongresowe (około czterdziestu wykładów!), sugestie co do przebiegu ceremonii otwarcia, uroczystego bankietu i ceremonii zamknięcia kongresu.

Naszym zadaniem jest również wskazanie firm, które zorganizują w porozumieniu z firmą KENES dodatkowy program socjalny dla uczestników kongresu. Także po naszej stronie jest pełna organizacja warsztatów przedkongresowych. Tutaj dużej pomocy udzieliły nam władze SGGW – prof. dr hab. Wiesław Bielawski – Rektor SGGW i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie: dr hab. Marta Mendel, dr hab. Piotr Jurka, prof. dr hab. Marcin Bańbura, użyczając pomieszczeń na przeprowadzenie warsztatów. Chcąc wypełnić obowiązek promocji kongresu w Polsce, naszymi partnerami medialnymi są ELAMED „Weterynaria w Praktyce” i Medical Tribune „Magazyn Weterynaryjny”.

Specjalnego wyróżnienia wymaga nasz kolejny Partner, a mianowicie Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna, która udostępniła nam łamy „Życia Weterynaryjnego”, a także sfinansuje tłumaczenie na język polski czterech streamów kongresowych, to ok. 80 wykładów, 1/4 programu!

Znajdź swoją kategorię

2606 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.