Ekskluzywny wywiad ze Sławomirem Rajchem

Czy branża weterynaryjna wymaga fachowego wsparcia biznesowego?

Oczywiście nie jest to element niezbędny do funkcjonowania istniejącego zakładu leczniczego taki jak lekarz weterynarii, produkt leczniczy, pacjent 😊 czy inne wymagane prawem zasoby.

Niemniej w przypadku praktyk będących na początku swojej drogi, w etapie formatywnym (nabierania kształtu), lecznic na rozdrożu biznesowej niepewności albo praktyk stojących przed trudnymi wyborami strategicznymi, wsparcie biznesowe może być po prostu niezbędne.

Podobnie będzie z dobrze prosperującymi praktykami, które chcą iść dalej, osiągnąć kolejny poziom, działać w oparciu o procedury, procesy czy pracę projektową.

W skrócie, choć fachowe wsparcie biznesowe nie jest konieczne dla każdej praktyki weterynaryjnej, może ono przyczynić się do zwiększenia efektywności operacyjnej, zyskowności i trwałego sukcesu w środowisku konkurencyjnym. Jest też propozycją o relatywnie niskim nakładzie kosztu wobec potencjalnego zysku.

Wsparcie to może przybierać różne formy, od zarządzania zewnętrznego i regularnych spotkań z zespołem praktyki, przez audyt i wskazówki do działania omawiane we wspólnie ustalony sposób, po indywidualne treningi z konkretnymi osobami.

Co niezwykle ciekawe – i jest wyróżnikiem branży weterynaryjnej – spotkania te i doradztwo trwają zazwyczaj długoterminowo, są oparte na miłej, przyjacielskiej i korzystnej dla obu stron relacji.

Znajdź swoją kategorię

2643 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.