Wpływ pracy technika na rozwój lecznicy weterynaryjnej - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wpływ pracy technika na rozwój lecznicy weterynaryjnej

Organizacja pracy

Zawód technika nie należy do najłatwiejszych, może jednak dostarczyć dużo satysfakcji. Należy mieć odpowiednią wiedzę, kwalifikacje, umiejętności i do tego lubić pracę z ludźmi i mieć dobre podejście do zwierząt. Bardzo ważne w pracy w lecznicy są także dobre relacje w grupie pracowniczej oraz przyjazna atmosfera.

Można się sprzeczać, czy pierwsze było jajko, czy kura, jednak bezsprzecznym pozostaje fakt, że dobre relacje w grupie mają wpływ na przyjazną atmosferę, a ta również wpływa na dobre relacje w grupie. Można mieć także pewność, że w sytuacji, gdy w lecznicy panuje pozytywna atmosfera, zatrudniony w niej personel lepiej wykonuje swoje obowiązki, a klienci są bardziej zadowoleni z obsługi.

Co można zrobić, aby organizacyjnie wpłynąć na poprawę atmosfery? Przede wszystkim każdy pracownik powinien mieć ściśle określony charakter pracy, znać swoje obowiązki oraz miejsce pracy w hierarchii organizacyjnej. Dzięki temu nie dojdzie do zachwiania relacji w grupie przez niezrozumienie czy niedopatrzenie obowiązków.

Bez odpowiedniej organizacji pracy nie ma współpracy pomiędzy personelem, a to niesie za sobą obniżenie jakości usług oraz konflikty w grupie. W chwili, kiedy obowiązki są jasno podzielone i każdy wie, gdzie jest jego miejsce, cała machina zazębia się i działa sprawnie.

Klienci, widząc sprawnie działający zespół, chętniej wracają do takiej lecznicy niż do miejsca, w którym panuje chaos.

Praca na stanowisku technika weterynarii może przynosić sporo satysfakcji, ale potrzeba cierpliwości i dużo wytrwałości, aby wyszkolić się w tym trudnym i odpowiedzialnym zawodzie. Należy być świadomym tego, że od personelu weterynaryjnego wymaga się ciągłego uzupełniania zdobytej wiedzy oraz doszkalania w zakresie nowinek ze świata medycyny weterynaryjnej.

Technicy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że w tym zawodzie poza kontaktem ze zwierzętami należy umieć rozmawiać z ich opiekunami, którzy nie zawsze są „łatwymi” klientami. Połączenie chęci poszerzania swoich kompetencji z zakresu weterynarii oraz marketingowych umiejętności może być dobrym przepisem na osiągnięcie sukcesu w tej profesji i spełnienie swoich zawodowych aspiracji.

Znajdź swoją kategorię

2609 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.