KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ - start - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ – start

KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ

7-tygodniowy kurs z radiologii jamy brzusznej skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich jamy brzusznej.
RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ
Sprawdź swoją wiedzę z radiologii jamy brzusznej w specjalnie przygotowanym quizie na https://3h4j7442hld.typeform.com/sprawdzsiebie i przekonaj się czy ten kurs jest Ci potrzebny.

Twoje korzyści: 

  • 7 tygodni intensywnej nauki,
  • 7 modułów – łącznie ponad 16 godzin nagrań wideo,
  • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
  • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu,
  • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
  • Quizy przed i po każdym module,
  • Materiały dodatkowe do pobrania,
  • 6 sesji Q&A – możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • Egzamin końcowy,
  • Certyfikat ukończenia kursu.

Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć RTG. Każdy narząd w jamie brzusznej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć RTG najnowszej technologii, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia RTG najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.


PLAN KURSU:

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania.

Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.

Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów 

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.

Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie.

Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach.

Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.

Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.


PROWADZĄCY:

Przemysław Adach

Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonego przez siebie kursu NEWGRADVETS z radiologii.


WAŻNE DATY:

  • 30 października 2023 – Moduł 1 – Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie
  • 6 listopada 2023 – Moduł 2 – Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy
  • 13 listopada 2023 – Moduł 3 – Fizjologia i topografia narządów
  • 20 listopada 2023 – Moduł 4 – Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy
  • 27 listopada 2023 – Moduł 5 – Przypadki kliniczne cz. I
  • 4 grudnia 2023 – Moduł 6 – Przypadki kliniczne cz. II
  • 16 grudnia 2023 – Egzamin pisemny (1 termin) – SOBOTA godzina 8 rano
  • 6 stycznia 2024 – Egzamin pisemny (2 termin) – SOBOTA godzina 8 rano

Znajdź swoją kategorię

2609 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.