XVIII Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ

XVIII Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ

8-10 marca br. w Ustroniu odbyła się XVIII już edycja warsztatów dermatologicznych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, w której udział wzięło 270 gości. Z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu jako patron medialny.

Warsztaty rozpoczęły się w piątek od zajęć praktycznych, które dotyczyły cytologii guzów nabłonkowych skóry – „Gruczolak, nabłoniak czy rak? Postaw prawidłowe rozpoznanie!!!”. Zajęcia prowadziło grono znakomitych specjalistów: dr n. wet. Maciej Guzera, dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker i dr n. wet. Agnieszka Cekiera. Następnie w trakcie warsztatów pod nazwą „Ozonoterapia w dermatologii weterynaryjnej” lek. wet. Krzysztof Klimas przybliżył uczestnikom tajniki ozonoterapii. Ta nowoczesna metoda czerpie z doświadczeń medycyny ludzkiej, a prowadzący objaśnił teorię i praktyczne jej zastosowanie w dermatologii. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięły udział wykładowczynie z USA: Alison Diesel DVM, Dipl. ACVD z Animal Dermatology Clinic w Austin w Teksasie oraz Elizabeth Layne DVM, Dipl. ACVD z BluePearl Pet Hospital w Salt Lake City w Utah. Obie prelegentki wykładały wcześniej na Światowych Kongresach Dermatologicznych, przyjechały do nas z doświadczeniem naukowym i praktycznym, a zaprezentowany przez nie sposób postępowania amerykańskiego dermatologa rzucił nowe światło na przypadki, z którymi uczestnicy spotykają się w codziennej pracy. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali wieczorny Derm Walk, czyli spacer po Ustroniu, po którym odbył się uroczysty bankiet „Dwustu Wspaniałych… Dermatologów”, w klimacie rodem z Dzikiego Zachodu.
Opracowała: Magdalena Faryniak

Znajdź swoją kategorię

2643 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.