Lekarzu, odkryj moc reelsów – czyli co warto wiedzieć o rolkach na Instagramie?
Przypomnienie
§3
Informacja publiczna nie może:
1/ nosić cech reklamy;
2/ zawierać informacji cenowych.
Oczywiście nic nie zrobi się bez odpowiedniej koncepcji, czyli nawet wydawałoby się tak spontaniczne i dynamiczne narzędzie wymaga zaplanowania odpowiedniej strategii.
Może teraz zapytasz: skąd mam wiedzieć, co konkretnie chcą oglądać moi odbiorcy? Może dobrym pomysłem będzie nagranie takiej właśnie rolki, w której wprost ich o to zapytasz.
A co zrobić, jeżeli dopiero zaczynasz i jeszcze nie masz odbiorców? Zapytaj anwerthepublic.com! Znasz tę aplikację? Sprawdź koniecznie!
Jak działają algorytmy na IG?
A jeśli już przekonałam Cię do kręcenia rolek i mamy to za sobą, warto pamiętać o jeszcze jednym. O tym, czy nasze konto będzie popularne, zdecyduje algorytm oraz my sami – poprzez działanie. I to ważna część tego artykułu, bo to właśnie algorytm będzie promować Twoje rolki. Co na to wpływa?
Cel jest jeden – aby użytkownicy spędzali na Instagramie jak najwięcej czasu. Chodzi o to, aby oglądali, oglądali, oglądali… w nieskończoność. To oznacza nie tylko wyświetlanie reklam, ale także gromadzenie naszych danych. Taki cel przyświeca wszystkim mediom społecznościowym. O tym trzeba pamiętać, że wpadasz w sidła, które mają swój konkretny cel, ale Ty możesz też na nim skorzystać.
Istnieją cztery kluczowe czynniki mające wpływ na algorytm Instagrama, które zostały oficjalnie potwierdzone przez aplikację. Można o tym przeczytać wszędzie wielu źródłach. No to przypominam:
- Numer jeden to informacja o poście i jego formacie: czy jest to wideo, czy zdjęcie, kiedy zostało dodane i ile ma polubień.
- Po drugie, kim jest osoba, która dodała post – czy angażujesz się w udostępniane przez nią treści, czy jest twoim przyjacielem.
- Punkt trzeci to aktywność, czyli jakie treści przeglądasz, co czytasz i na co reagujesz
- Ostatnie: interakcje – czy lubisz i komentujesz posty danej osoby.
Algorytm promuje wideo i… uwaga! Pokazuje to osobom spoza grona Twoich obserwujących.
Polubienia posta czy reakcja na rolkę zwiększa się, jeśli wiemy, kiedy go udostępnić. Tutaj z pomocą przychodzi Ci META BUSINESS SUIT, znacie?
To kopalnia wiedzy o Twoich potencjalnych klientach. Koniecznie tam zajrzyj.
Możesz tam sprawdzić wszystko, np. kiedy Twoi odbiorcy są aktywni, i właśnie wtedy publikować.
Insta daje pierwszeństwo nowym udostępnieniom. Oznacza to, że na kolejność wyświetlania postów ma wpływ, kiedy zostało opublikowane zdjęcie. Platforma chce pokazywać swoim użytkownikom najnowsze publikacje. Oprócz odpowiednich godzin dodawania materiałów zwróć również uwagę na częstotliwość publikacji. Bądź aktywny. Zaplanuj sobie publikowanie rolek, ale pamiętaj, musisz to robić często, na nic Twoja robota, jeśli pokazujesz się raz na kilka dni. Wtedy algorytm Cię zapomni i nie pokaże Twojej najwspanialszej być może, rolki. Trochę taka kara za to, że jesteś nieaktywny. Coś o tym wiem, zniknęłam kiedyś na dwa miesiące, powrót był bolesny.
Do budowania popularności treści wykorzystywana jest aktywność użytkowników. Od tego, co najczęściej przeglądasz na Instagramie, zależy, co zobaczysz w kolejnych publikacjach. Jeśli często lajkujesz posty o psach i kotach lub weterynaryjne, to w kolejnych dniach będziesz widzieć więcej tej tematyki w zakładce „Eksploruj”.
Jeśli zależy Ci za zasięgach, utrzymuj relacje ze swoimi obserwatorami. Komentuj, udostępniaj, oznaczaj na zdjęciach, lajkuj, a także nie unikaj prywatnych wiadomości. Jeśli Twój obserwujący otrzyma miłą widomość, to będzie czuł się wyjątkowo. Angażuj się w kontakty z followersami i obserwuj osoby, z którymi utrzymujesz kontakt. Wiadomości prywatne także mają wpływ na postrzeganie przez Instagram Twojego zaangażowania w relacje. Ponadto ważna jest częstotliwość korzystania z aplikacji, regularne scrollowanie to znak dla Instagrama, że jesteś aktywny, gdy inni publikują posty. Spójne tematycznie i ciekawe publikacje zwiększają prawdopodobieństwo zapisania posta oraz prawdopodobieństwo jego udostępnienia.
Tak działa algorytm, nie mamy na to wpływu, sztuczna inteligencja wkracza w różnej formie. Musimy o tym pamiętać.
Jeżeli wiemy już, że naszym kontem rządzimy nie tylko my, a pan/pani algorytm, to warto wiedzieć, co może rozzłościć pana/panią algorytm i nie będzie z nami współpracować.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2843 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Toksyny T-2 i HT-2 Toksyny T-2 i HT-2 należą do grupy trichotecenów i są produkowane głównie przez grzyby z rodzaju Fusarium. Występują w zbożach, szczególnie w owsie, jęczmieniu i kiszonkach traw. Toksyny te, podobnie jak DON, na poziomie molekularnym działają na inhibicję syntezy białek, mogą również powodować uszkodzenia DNA i RNA. Wysokie poziomy trichotecenów mogą […]
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
We współczesnym chowie trzody chlewnej wczesne odsadzanie jest skutecznym sposobem na poprawę produktywności loch, ale może również powodować stres odsadzeniowy u prosiąt. Odsadzanie to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu prosiąt, który powoduje u nich ogromny stres i towarzyszy mu uszkodzenie morfologii oraz przepuszczalności jelit, a także wpływa na skład mikrobiomu (50). Ponadto po odsadzeniu […]
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Pacjenci geriatryczni są grupą wymagającą szczególnej troski w wielu aspektach zdrowotnych. Opieka stomatologiczna w tej grupie jest także niezwykle istotnym elementem mającym wpływ na zdrowie. Stan uzębienia ma ogromny wpływ na dobrostan konia, ponieważ wiele schorzeń stomatologicznych, zwłaszcza u koni geriatrycznych, wiąże się z ogromnym bólem. W praktyce weterynaryjnej za pacjentów starszych uznaje się konie […]
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Odesłanie do innego zakładu Pamiętaj, że chociaż właściciel zgłosi się do ciebie ze zwierzęciem w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziesz musiał odesłać go do innego zakładu leczniczego. W szczególności gdy twój zakład nie dysponuje właściwym wyposażeniem, aparaturą czy sprzętem w zależności od posiadanej kategorii: gabinetu weterynaryjnego, przychodni weterynaryjnej, lecznicy […]
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]