Dlaczego FVE i WVA obchodzą Światowy Dzień Ziemi? - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Dlaczego FVE i WVA obchodzą Światowy Dzień Ziemi?

Światowy Dzień Ziemi

Federacja Europejskich Lekarzy Weterynarii (FVE) i Światowe Stowarzyszenie Weterynaryjne (WVA) obchodzą dziś tj. 22 kwietnia 2021 r. Światowy Dzień Ziemi, w celu podkreślenia znaczenia globalnego zagrożenia związanego ze zmianami klimatycznymi, które bezpośrednio i pośrednio wpływają na zdrowie i dobrostan zwierząt.

Lekarze weterynarii, jako promotorzy zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz zdrowia publicznego, są odpowiedzialni za ochronę ekosystemów i domagają się działań minimalizujących zmiany klimatyczne.

W skali globalnej, lekarze weterynarii na wiele sposobów aktywnie przyczyniają się do łagodzenia zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Te działania znajdują odzwierciedlenie w stanowisku WVA w sprawie globalnego zagrożenia zmianami klimatycznymi

W tym dniu FVE i WVA wzywają wszystkich lekarzy weterynarii na całym świecie do zjednoczenia się w obchodach Światowego Dnia Ziemi 2021 i zastanowienia się, co możemy zrobić, aby chronić środowisko, w którym żyjemy i pracujemy.

Stanowisko WVA w sprawie zagrożenia związanego z globalnymi zmianami klimatycznymi można przeczytać tutaj.

Źródło: FVE & WVA CELEBRATE WORLD EARTH DAY 2021

Czytaj także: Czy wiesz, że 50% badanych kleszczy może przenosić więcej niż jednego wirusa?

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.