Coraz więcej wizyt w gabinetach weterynaryjnych - wzrost świadomości opiekunów

Coraz więcej wizyt w gabinetach weterynaryjnych – wzrost świadomości opiekunów

Według badania „Kierunki rozwoju branży weterynaryjnej” przeprowadzonego przez Siemens Financial Services w Polsce, aż jedna trzecia (31%) lekarzy weterynarii przewiduje, że właściciele zwierząt będą coraz częściej korzystać z różnorodnych usług oferowanych przez gabinety weterynaryjne. Oprócz standardowego leczenia, oczekuje się wzrostu zainteresowania profilaktyką, diagnostyką oraz chirurgią. Ponadto, co czwarty respondent (24%) uważa, że placówki weterynaryjne będą się specjalizować w coraz większym stopniu. Wobec zmieniających się potrzeb pacjentów, gabinety będą zmuszone do adaptacji, co może prowadzić do inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

W ostatnich latach obserwuje się wyraźny wzrost liczby zwierząt domowych. Według raportu FEDIAF z 2023 roku, populacja zwierząt towarzyszących w Europie przekroczyła 340 milionów. W samej Polsce, liczba ta jest imponująca – ponad 8 milionów psów i 7 milionów kotów, co oznacza, że psy stanowią część życia w połowie polskich gospodarstw domowych, a koty – w 40%. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Siemens Financial Services w Polsce, jedna trzecia lekarzy weterynarii przewiduje, że liczba zwierząt domowych będzie nadal rosnąć w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wzrost świadomości właścicieli zwierząt co do potrzeb zdrowotnych ich pupili to istotny trend, zauważony przez 34% lekarzy weterynarii. Ta zmiana podejścia do leczenia idzie w parze z większym zainteresowaniem usługami weterynaryjnymi. W nadchodzącej przyszłości, 31% ankietowanych przewiduje, że klienci będą również oczekiwać nowych usług w gabinecie, takich jak fizjoterapia czy dermatologia.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi weterynaryjne oraz rosnące oczekiwania właścicieli zwierząt stawiają przed gabinetami weterynaryjnymi potrzebę inwestycji w nowoczesny sprzęt. Zgodnie z badaniem „Kierunki rozwoju branży weterynaryjnej”, co czwarty (23%) gabinet weterynaryjny decyduje się na zakup nowego sprzętu, aby móc korzystać z najnowocześniejszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań. Z kolei 19% gabinetów podejmuje takie działania w celu zwiększenia wydajności i efektywności pracy.

Jednak większość gabinetów według badania Siemens Financial Services w Polsce nadal inwestuje w nowy sprzęt dopiero wtedy, gdy dotychczasowy ulegnie zużyciu. Takie podejście może ograniczać wykorzystanie potencjału technologicznego oraz spowalniać proces podnoszenia jakości świadczonych usług.

Źródło: http://clearcom.pl/

clearcom@clearcom.pl

Znajdź swoją kategorię

2814 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy