CLARIS V CBCT – Przyszłość, która stała się rzeczywistością!
Z czysto technicznego punktu widzenia technologia komputerowej tomografii wolumetrycznej, potocznie zwanej „stożkową” lub CBCT, reprezentuje obecnie najwyższy poziom wysokorozdzielczego obrazowania medycznego w medycynie i medycynie weterynaryjnej.
Technologia, znana od 1996 roku, pierwotnie wywodzi się z diagnostyki stomatologicznej. Podobnie jak w przypadku TK, obszar badania znajduje się w tunelu pierścieniowym (gantry), wokół którego krążą źródło promieniowania i detektor po przeciwnej stronie. Gentry w Claris V ma bardzo dużą średnicę – do 79 cm, tym samym diagnostyka nawet zwierząt wielkości „lwa” jest bezproblemowa.
Claris V to najnowsza innowacja w naszej ofercie produktów tomografii wolumetrycznej (wiązka jest szerokostożkowa, stąd nazwa Cone-Beam-CT) wytwarzającej trójwymiarowe obrazy rentgenowskie. Jeśli w TK generowane są spiralne, cienkie, osiowe wycinki, wiązka promieniowania rentgenowskiego w CBCT w kształcie stożka obraca się wokół obszaru, który ma zostać zdiagnozowany w skanie wolumetrycznym. W zależności od urządzenia CBCT i dostępnego rozmiaru cyfrowego detektora płaskiego, jeden obrót stożkowej wiązki promieniowania rentgenowskiego wystarcza do całkowitego pokrycia diagnozowanych obszarów. Badany obszar pozostaje nieruchomy w wiązce rentgenowskiej w przeciwieństwie do obrazu standardowego tomografii, w którym badany obszar musi przemieszczać się przez wiązkę. Wykonany skan można po krótkim czasie obejrzeć na komputerze PC. System oblicza przekroje, objętości i modele 3D z pojedynczych obrazów 360 w celu zobrazowania różnych struktur.
Charakterystyka CBCT:
- w porównaniu do TK obrazy charakteryzują się wyjątkowo niskim promieniowaniem i o wiele wyższą rozdzielczością,
- „natychmiastowe obrazy” – dzięki cyfrowemu przetwarzaniu Claris V jest tak samo szybki jak zdjęcia rentgenowskie i szybszy niż TK!
- rekonstrukcje 3D zębów, czaszki, kości i tkanek miękkich,
- szczegółowe odwzorowanie najmniejszych struktur anatomicznych, nawet u bardzo małych zwierząt, takich jak np. małe gryzonie,
- możliwość wykonania badań: TK, rekonstrukcji 3D, pojedynczych projekcji RTG, fluoroskopii,
- nie wymaga stałego mocowania do podłogi,
- zastosowanie mają przepisy dotyczące standardowego gabinetu RTG.
Claris V CBCT wykorzystuje technologię dynamicznego detektora cezowego.
Claris V może wyświetlać niesamowite, kompletne obrazy (m.in. klatki piersiowej) w zdumiewającym polu widzenia 17” na 17” (43 cm x 43 cm). Rezultatem naszych prac jest usprawnione, wszechstronne urządzenie
do TK z wiązką stożkową, które odpowiada na potrzeby opieki w nagłych
wypadkach, planowania chirurgicznego oraz ogólnych potrzeb w zakresie obrazowania diagnostycznego.
Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego także w języku polskim:
iCRco B.V. (Europe)
+31 6 15 40 33 17
fischer@icrcompany.com
www.icrco.com
lub z dystrybutorem urządzeń iCRco w Polsce:
TOMED Zaopatrzenie
Medyczne
+48 81 743 31 41
tomed@tomed.com.pl
Claris v CBCT
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2845 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych