Wózek Diana stanowi innowacje na rynku światowym! #vetrehabilitacja - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wózek Diana stanowi innowacje na rynku światowym! #vetrehabilitacja

Podczas projektowania każdy napotyka na swojej drodze wyzwania konstrukcyjne, którym musi sprostać. Jakie największe wyzwania stanęły przed Waszym startupem?

Najtrudniejsze okazuje się pogodzenie tak naprawdę tego jak bardzo nasze urządzenie może być spersonalizowane np. pod konkretnego pieska, zachowując odpowiednie użycie materiałów, a także proponowaną skalę produkcji – powtarzalność. Wszystkie te kwestie determinują koszty, które zależy nam by były jak najniższe, tak żeby ostateczna cena była przystępna dla klienta masowego. Jest to bardzo trudne zadanie, które wymaga wyważenia wielu kwestii, tak aby zachowując funkcjonalność, oraz technologiczną możliwość produkcji, uzyskać na koniec dnia produkt, który będzie w zasięgu większości właścicieli zwierząt.

Jak przebiegała praca nad prototypem i czego cennego dowiedziałeś się w fazie projektowania?

Prace tak naprawdę cały czas trwają, jednakże to co udało się nam ustalić w toku podejmowanych działań było niezwykłą przygodą. Sam prototyp nie wystarczy, jego funkcjonalności, prace koncepcyjne i prototypowania to jest tylko jakaś część całego obrazu składającego się na produkt, który może osiągnąć sukces bądź nie. To, że będziemy mieli rewolucyjny produkt wbrew pozorom nie znaczy nic jeżeli nikt o nim się nie dowie. Dlatego bardzo dużą część zaangażowania i pracy, którą wykonaliśmy jest związana z informowaniem oraz angażowaniem nowych osób w projekt. Zanim będziemy mogli go zaoferować klinikom weterynaryjnym bądź bezpośrednio właścicielom pupilów, staramy się stworzyć własne community, wsparcie oraz premarketing, który pozwoli nam jak najlepiej wystartować z naszym produktem przyszłości.

Wasz wózek w fazie testowej miał szansę pomóc już jakiemuś zwierzęciu w drodze do odzyskania mobilności?

Staramy się żeby nasz produkt był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny dlatego prace ciągle trwają, a praca z chorym zwierzęciem jest zadaniem w tym względzie niezwykle odpowiedzialnym i trudnym zadaniem. Ten etap stanowić będzie zwieńczenie naszych prac, które planujemy zakończyć w Q1 2022, będziemy na bieżąco informować o postępach dlatego zachęcamy odwiedzić nasze kanały komunikacyjne!

Patrząc szerzej. Jaki wpływ ten innowacyjny projekt będzie miał dla zoofizjoterapię zwierząt domowych?

Uważamy w co szczerze wierzymy, że nasze rozwiązanie spowoduje swoisty przewrót kopernikański w tej dziedzinie. Powiedzmy sobie szczerze, czy typowym rozwiązaniem dla właścicieli psów jest zastosowanie wózka? Odpowiedzieliśmy jako zespół na to pytanie i wiemy czego się wystrzegać i na co położyć największy nacisk. Generalnie ze względu na kompletną niefunkcjonalność tego co jest obecnie dostępne powoduje, że weterynarze nie polecają obecnych wózków, a właściciele nie chcą się męczyć z ich wadami i dysfunkcjonalnościami, nie mówiąc już o zwierzętach dla których takie rozwiązania nie są specjalnie komfortowe. Wózek Diana ma być nową jakością w tym aspekcie i zmienić podejście do tego typu rozwiązań.

Urazy tępe kręgosłupa oraz schorzenia dysków międzykręgowych to najczęstsze problemy, które powodują, że zwierzęta zaczynają korzystać z tego narzędzia rehabilitacyjnego. Wózek dla zwierzęcia to dziś źródło nowych możliwości. Jakie możliwości daje rehabilitacja zwierzęcia z użyciem zaprojektowanego przez Ciebie wózka?

Istnieją dwie drogi związane z leczeniem dysplazji: leczenie operacyjne i zachowawcze. Leczenie rehabilitacyjne przy prawidłowo ułożonym planie leczenia oraz wózki, które zaprojektowaliśmy ma na celu usprawnienie i poprawienie komfortu życia zwierzęcia. Indywidualnie ustalone leczenie oraz wózki zaprojektowane przez nas mają wspólny trzon: uśmierzenie bólu, podtrzymywanie codziennej aktywności, podtrzymywanie optymalnej muskulatury oraz masy ciała. Główne możliwość, które uzyskuje zwierzak to minimalizowanie bólu i możliwość poruszania się bez przeszkód. A czy nie to jest najważniejsze?

Zwierzęta z jakimi przypadłościami będą mogły najwięcej skorzystać na powstaniu wózka inwalidzkiego „Diana”?

Wózek “Diana” jest ratunkiem dla psów z dysplazją stawów biodrowych. Generalnie psy raz średnich oraz dużych jako standard chorują na dysplazję tylnych kończyn. Warto podkreślić jednak, że łożysko wózka będzie customizowane pod każdego psa, aby zapewnić mu pełen komfort, niezależnie od jego wielkości. Dlatego też wózek będzie idealnym rozwiązaniem dla psa każdej rasy, który boryka się z problemami tylnych kończyn też niezależnie czym one będą spowodowane.

Znajdź swoją kategorię

2608 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.