Nowy motor wzrostu w kanale weterynaryjnym
art. sponsorowany

Nowy motor wzrostu w kanale weterynaryjnym

fot. istock

Rozwój polskiego rynku produktów dentystycznych dla zwierząt będzie podążał w kierunku trendów obserwowanych w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, w których wartość sprzedaży tej grupy produktów dla zwierząt w lecznicach weterynaryjnych dynamicznie rośnie.

Główną przesłanką dobrych perspektyw dla rynku produktów stomatologicznych jest nie tyle wzrost liczby zwierząt domowych, co wzrastająca świadomość i potrzeba zapewnienia im jak najlepszej opieki. Zgodnie z wynikami badań regularna opieka weterynaryjna i domowa pielęgnacja jamy ustnej przeciwdziałają licznym schorzeniom rozwijającym się u psów (1), 14% z nich poddawanych jest zabiegom dentystycznym w klinikach weterynaryjnych (2), a tylko 2% właścicieli codziennie szczotkuje zęby swoich zwierząt (3). Właściciele psów często błędnie uznają za normę objawy takie jak: nieprzyjemny zapach z ust, kamień nazębny, ślinotok czy inne przypadłości, nie dostrzegając w nich wczesnych oznak problemów z uzębieniem (4). Kluczowa zatem jest nie tylko stała edukacja właścicieli o konieczności dbania o higienę jamy ustnej u zwierząt, ale także, a może przede wszystkim, zapewnienie dostępności produktów, które ułatwią właścicielom stosowanie się do zaleceń lekarzy weterynarii w warunkach domowych.

Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama produktów stomatologicznych dla zwierząt, głównie w sklepach zoologicznych czy marketach. O tym, który produkt zostanie wybrany, decyduje właściciel, bazując na kilku aspektach, takich jak: cena, atrakcyjność opakowania, znajomość marki, a czasem zwykły przypadek. Losowy dobór produktów skutkować może rozczarowaniem co do efektów terapii, a nawet zniechęceniem właścicieli do dbania o higienę jamy ustnej swoich zwierząt. Istotne zatem jest włączenie do tego procesu lekarza weterynarii, który bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, ma możliwość przekonać właściciela o skuteczności, bezpieczeństwie oraz potrzebie dbania o jamę ustną jego zwierzęcia. Ponieważ część ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy