Podsumowanie raportu Choroby dermatologiczne u psów i kotów w Polsce – 2019 - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Podsumowanie raportu Choroby dermatologiczne u psów i kotów w Polsce – 2019

Członkowie Dermatologicznej Rady Naukowej:

dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker – jej pasją jest uczenie innych i zarażanie „dermatologią”, właścicielka Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, w której konsultuje wyłącznie przypadki kliniczne z zakresu dermatologii, alergologii i endokrynologii, organizatorka wielu kongresów, szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii oraz pomysłodawczyni i założycielka Akademii Dermatologii Weterynaryjnej.

dr hab. Jarosław Popiel, prof. nadzw. – kierownik Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z diagnostyki weterynaryjnej, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych, jest także opiekunem pracowni endokrynologicznej i dermatologicznej, w której konsultuje liczne trafiające do niego przypadki.

lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza – prowadzi w Warszawie specjalistyczny gabinet dermatologii i cytologii weterynaryjnej Dermawet, autorka lub współautorka kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w kraju i za granicą oraz pierwszego na świecie kryminału dermatologicznego pt. Śledztwo na 4 ręce i mikroskop oraz przewodnika dla lekarzy weterynarii o atopowym zapaleniu skóry u psów.

dr. n. wet. Iwona Taszkun – kierownik Zakładu Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ukończyła cykl kursów organizowanych przez European School for Advanced Veterinary Studies dla lekarzy weterynarii z zakresu dermatologii weterynaryjnej, co wpłynęło na jej zainteresowania w pracy klinicznej, naukowej i dydaktycznej.

dr n. wet. Małgorzata Taube – specjalisty chorób psów i kotów, w 2008 roku uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

lek. wet. Violetta Olender – członek Rady Naukowej ds. dermatologii PSLWMZ, współautorka publikacji Raport dermatologiczny, która jako pierwsza przedstawia epidemiologię chorób dermatologicznych w Polsce.

lek. wet. Piotr Parys – absolwent dermatologii weterynaryjnej na European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS), obecnie członek European Society of Veterinary Dermatology (ESVD).

dr n. wet. Zbigniew Blimke – pracę doktorską z zakresu dermatologii obronił na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, pomysłodawca i organizator międzynarodowych szkoleń z zakresu dermatologii małych zwierząt dla lekarzy weterynarii pt. „Warsztaty Dermatologiczne”.

lek. wet. Olga Koczur (Royal Canin) – członek Rady Dermatologicznej z ramienia firmy Royal Canin, Kierownik ds. naukowych.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc przy zbieraniu materiałów i danych statystycznych do tej publikacji wszystkim, którzy nam towarzyszyli, doradzali, wspierali.

A byli wśród nich:
lek. wet. Małgorzata Warzecha-Niziołek, lek. wet. Anna Wiśniowska, lek. wet. Anna Dominiak.

Zapraszamy także do zajrzenia do wywiadu z dr n. wet. Dorotą Pomorską-Hardwerker, w którym okiem specjalisty podsumowujemy raport Choroby dermatologiczne u psów i kotów w Polsce.

Znajdź swoją kategorię

2609 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.