Czy należy informować właściciela zwierzęcia o komplikacjach w leczeniu i w jaki sposób to robić?

Czy należy informować właściciela zwierzęcia o komplikacjach w leczeniu i w jaki sposób to robić?

Obowiązek w zakresie uzupełniania wiedzy

Pamiętaj, że obowiązkiem lekarza weterynarii jest stałe uzupełnianie swojej wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych, w tym w zakresie komplikacji, które mogą się pojawić w danym leczeniu, i jak informować o nich właściciela zwierzęcia. Pożądany jest też jego udział w działalności towarzystw naukowych oraz organizacji zawodowych, one również odnoszą się do zagadnień komplikacji w leczeniu i sposobów radzenia sobie z nimi czy w zakresie innej tematyki z tego obszaru.

Nadzór nad działalnością zakładów

Miej na względzie, że zgodnie z art. 23 ust.1 uzlz nadzór nad działalnością zakładów leczniczych dla zwierząt sprawuje właściwa ze względu na miejsce ich siedziby okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna. To ona dokonuje wpisu danego zakładu leczniczego dla zwierząt do prowadzonego przez siebie rejestru. Ma także informacje o liczbie pracowników, w tym lekarzy weterynarii, czyli fachowym personelu, a także personelu pomocniczym zatrudnionym w zakładzie.

Wskazówki dla praktyki weterynaryjnej

Na podstawie powyższego artykułu pamiętaj, że jako lekarz weterynarii jesteś obowiązany do informowania właściciela zwierzęcia także o komplikacjach, które pojawiły się zarówno w trakcie leczenia zwierzęcia, jak i po jego zakończeniu. Uwzględnij, że informowanie może nastąpić także z opóźnieniem, ale ważne jest, aby ostatecznie dopełnić ten obowiązek wobec właściciela zwierzęcia. Przed przystąpieniem do świadczenia usługi weterynaryjnej nie zapomnij, że możesz żądać od posiadacza zwierzęcia wyrażenia pisemnej zgody na świadczenie tej usługi. Pamiętaj, że usługa weterynaryjna jest czynnością mającą na celu zachowanie, ratowanie lub poprawę zdrowia zwierzęcia, z którym właściciel zgłasza się po uzyskanie pomocy do zakładu leczniczego dla zwierząt. Miej na względzie, że zbadanie zwierzęcia jest czynnikiem niezbędnym w praktyce lekarsko-weterynaryjnej i że nie możesz podejmować się leczenia zwierzęcia bez jego zbadania. Pamięt...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy