Jako VEBIOT® zawsze patrzymy do przodu, dążąc do innowacji i doskonałości w opiece lekarsko-weterynaryjnej
Waszymi niewątpliwymi wyznacznikami są nowoczesna technologia i bogate zaplecze naukowo-badawcze. Jak przekłada się ono na Wasze produkty?
Posiadamy jedno z najnowocześniejszych na świecie Centrum Badawczo-Rozwojowe. Nasze laboratoria są wyposażone w najwyższej klasy aparaturę, w tym między innymi w Sztuczny Przewód Pokarmowy ProdigestSHIME®, co pozwala nam dopracować nawet najbardziej skomplikowane i nowatorskie koncepcje produktowe.
Dzięki tak profesjonalnym laboratoriom jesteśmy w stanie ocenić np. zawartość składników aktywnych, zbadać czystość mikrobiologiczną oraz parametry fizykochemiczne w surowcach, półproduktach, jak i wyrobach gotowych. Kontrola jakości przeprowadzana jest na wszystkich etapach wytwarzania, a wszystko po to, aby w ręce klienta trafił skuteczny produkt o najwyższym profilu bezpieczeństwa.
Stale wprowadzacie innowacje i dbacie o rozwój Waszych produktów. Wasza kadra to eksperci w swoich dziedzinach posiadający doświadczenie akademickie i naukowe. Na jakich standardach opieracie się na etapie badawczo-rozwojowym?
Na najwyższych. Współpracujemy z jednostkami akademickimi oraz akredytowanymi jednostkami badawczymi. W naszej firmie pracują specjaliści zdobywający wiedzę i doświadczenie w Polsce oraz za granicami naszego kraju. Nasze produkty odzwierciedlają dzięki temu obecny stan wiedzy naukowej w danym obszarze, a także wprowadzamy na rynek innowacje, które za jakiś czas, mamy nadzieję, okażą się standardem np. w postępowaniu żywieniowym zastosowanych substratów oraz składników aktywnych.
Posiadacie Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności. Co w praktyce oznacza to dla waszych klientów?
Posiadamy o wiele więcej systemów, standardów i procedur oraz wyposażenie laboratoriów i linii produkcyjnych, wyprzedzających obecne wymagania stawiane producentom preparatów dla zwierząt, które stanowią o tym, że stosowanie naszych produktów jest bezpieczne i bardzo skuteczne.
Głównym narzędziem prowadzonej przez grupę kapitałową polityki jakości jest Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności. System zarządzania jakością jest oparty na wdrożonych systemach: PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 22000: 2006 (w tym zasady HACCP) oraz Dobrej Praktyki Wytwarzania – GMP. Firma jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała certyfikat zgodności z wymaganiami normy PN-EN ISO 22000:2006 w zakresie: „Projektowanie, produkcja, dystrybucja i marketing środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety w formie kapsułek, tabletek, koncentratów w proszku i napojów”. Podstawowym zadaniem tego systemu jest zapewnienie, że w łańcuchu żywnościowym (począwszy od produkcji surowca, przez transport, produkcję gotowego produktu, aż po Konsumenta) nie wystąpią słabe elementy, w których może dojść do wprowadzenia zagrożenia bezpieczeństwa żywności. Ponadto Grupa posiada certyfikat dla systemu zarządzania wg PN-EN ISO 13485:2016-04 „Projektowanie, produkcja i sprzedaż nieaktywnych wyrobów medycznych w formie kapsułek, tabletek, koncentratów w proszku i w postaci płynnej”.
Stawiacie sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Wasze wymagania i kryteria jakościowe wobec dostawców są równie restrykcyjne?
Zdecydowanie tak. Nasze działania są mocno skoncentrowane na jakości surowców wykorzystywanych do produkcji preparatów VEBIOT®. Nie wystarcza nam certyfikat producenta, ponieważ niejednokrotnie surowiec i jego parametry odbiegały od tego, co jest na dokumencie potwierdzającym jakość. W naszej firmie w sposób szczególny przykładamy wagę do szczegółów, dotyczy to każdego zakresu naszej działalności. Dlatego też za każdym razem sprawdzamy w naszych laboratoriach, w specjalnym dedykowanym dziale jakość, czystość, skład oraz zgodność surowca z certyfikatami przesłanymi przez potencjalnego dostawcę. Jeśli wszystko jest w porządku, to procedujemy dalej, jeśli nie, to substrat jest zwracany do dostawcy, a my szukamy innego źródła.
Obecnie międzynarodowy rynek produktów i usług weterynaryjnych dynamicznie się rozwija. Jakie działania muszą podejmować firmy działające na polskim rynku, aby sprostać wyzwaniom stawianym im przez sektor produktów weterynaryjnych?
Uważam, że jakościowy produkt, który działa szybko i efektywnie, zawsze się obroni. Jeśli na każdym etapie produkcji będziemy podchodzić rygorystycznie, profesjonalnie, z pasją, wiedzą i doświadczeniem do projektowanych produktów, to sukces jest murowany.
Studia o kierunku weterynaryjnym cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy dostrzegacie potencjał współpracy z przyszłymi lekarzami już na tak wczesnym etapie drogi zawodowej?
Chcę się pochwalić, że jako VEBIOT® wspieramy uczelnie weterynaryjne już od dłuższego czasu. Braliśmy udział w wydarzeniach organizowanych przez samorządy studenckie kilku uczelni, przygotowywaliśmy i przeprowadzaliśmy wykłady z różnej tematyki. Ponadto organizowaliśmy staże w naszej firmie dla studentów weterynarii. Umożliwiliśmy jednej ze studentek prezentację wyników badań na naszym produkcie Hepaxan® podczas sesji plakatowej, która odbyła się na międzynarodowym Kongresie PSLWMZ. Także, jak widać, chętnie angażujemy się we współpracę z przyszłymi lekarzami weterynarii.
Nauka nieustannie się rozwija, co wymaga od lekarzy systematycznego uzupełniania wiedzy, jak też wymiany informacji i dzielenia się doświadczeniami. Jednym z lepszych sposobów jest udział w konferencjach i szkoleniach. Czy marka VEBIOT® włącza się w ich organizację?
Tak, oczywiście. Organizujemy konferencje mniejszego i większego formatu w zakresie regionalnym, jak i ogólnopolskim. Włączamy się w takie inicjatywy na wielu obszarach. Uważam, że współuczestniczenie w rozwoju zawodowym lekarzy weterynarii, podnoszeniu ich wiedzy i kompetencji, wymiany doświadczenia między nimi jest ważnym aspektem w postępie medycyny weterynaryjnej. W wielu takich wydarzeniach bierzemy udział jako partner czy sponsor, a wszystko to w myśl umożliwiania lekarzom weterynarii dostępu do jak najlepszej i aktualnej wiedzy medycznej.
Odważnie prą Państwo do przodu. Jak wyglądają Państwa plany na kolejne lata?
W VEBIOT® zawsze patrzymy do przodu, dążąc do innowacji i doskonałości w opiece lekarsko-weterynaryjnej. Nasze plany na najbliższe lata skupiają się na dalszym rozwijaniu naszej oferty produktów i usług, czerpiąc z najnowszych badań i technologii w dziedzinie medycyny.
Zamierzamy również kontynuować nasze prace nad integracją medycyny ludzkiej i weterynaryjnej, przekształcając je w holistyczne podejście do opieki zdrowotnej. Jesteśmy zdeterminowani, aby nie tylko utrzymać, ale także podnieść standardy w naszej branży, zawsze z myślą o najwyższym poziomie opieki dla naszych pacjentów.
Nie zapominamy także o naszym zobowiązaniu do odpowiedzialności społecznej. Planujemy dalsze inwestycje w naszą społeczność i dążymy do stworzenia zrównoważonej przyszłości, która zapewni zdrowie i dobrostan dla wszystkich zwierząt.
Rozmawiała: Monika Mańka
VEBIOT® VEBIOT®
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2844 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Narażenie na mykotoksyny – charakterystyka Tradycyjnie uważano, że przeżuwacze są bardziej odporne na negatywne skutki zanieczyszczenia paszy mykotoksynami w porównaniu do zwierząt monogastrycznych. Założenie to opierało się na hipotezie, że mikroflora żwacza skutecznie rozkłada i dezaktywuje toksyny grzybicze, zapewniając tym samym naturalną ochronę organizmu. Wbrew wcześniejszym przekonaniom, wiele mykotoksyn wykazuje znaczną oporność na procesy degradacji […]
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
Flora jelitowa prosiąt odsadzonych U ssaków układ pokarmowy zamieszkują miliardy mikroorganizmów, które kolonizują powierzchnię błony śluzowej, tworząc barierę mikrobiologiczną i odgrywając niezastąpioną rolę dla zdrowia organizmu (6, 122). Mikroorganizmy jelitowe mogą nie tylko wspomagać trawienie i wchłanianie składników odżywczych poprzez regulację ekspresji genów enzymów trawiennych w komórkach nabłonkowych (108), ale także dostarczać gospodarzowi energię poprzez […]
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Najczęstsze problemy stomatologiczne u koni starszych Ogólnymi zasadami wizyt dentystycznych u starszych koni powinny być: Najczęstsze problemy diagnozowane w tej grupie wiekowej to: Zaawansowane wady zgryzu, tj. zgryz falisty, schodkowy, haki Już w wieku 3-5 lat na etapie wymiany zębów mogą powstawać wady zgryzu, takie jak: zgryz falisty, przemieszczenia zębów, haki i rampy. Mają one […]
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Obowiązek objęcia terapią wszystkich chorych zwierząt w stadzie Pamiętaj, że zgodnie z Kodeksem rozważnego stosowania produktów leczniczych przeciwdrobnoustrojowych przez lekarzy weterynarii terapia początkowa ma zwykle charakter empiryczny i wymaga dużej wiedzy klinicznej oraz doświadczenia lekarza w leczeniu zwierząt. Ponadto terapia powinna być prowadzona w taki sposób, aby nie fałszowała wyników badań laboratoryjnych. Kodeks ponadto wskazuje, […]
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]