Jako VEBIOT® zawsze patrzymy do przodu, dążąc do innowacji i doskonałości w opiece lekarsko-weterynaryjnej
W Waszej ofercie znajdują się mieszanki paszowe uzupełniające dietę zwierząt domowych o niezbędne składniki odżywcze. Co wyróżnia Was na rynku produktów weterynaryjnych?
To, co wyróżnia nasze produkty, to przede wszystkim bardzo rygorystyczne podejście do tematu jakości produktów, optymalne zawartości składników aktywnych na porcję oraz stosowanie standaryzowanych surowców. Dzięki temu mamy opinię lekarzy weterynarii, że nasze produkty są najszybciej działającymi w swoich obszarach. Preparaty marki VEBIOT tworzone są przez zespół naukowców przy współpracy z praktykującymi lekarzami weterynarii. To właśnie ich wiedza i doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem są gwarantem jakości preparatów. Dzięki rozumieniu potrzeb lekarzy i pacjentów wprowadzamy preparaty rozwiązujące problem kompleksowo. Składy produktów opracowywane są pod kątem zwiększania skuteczności i skracania czasu potrzebnego do osiągnięcia zauważalnej poprawy.
W ramach badań nad preparatem Neoplasmoxan® współpracowaliście z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Stosowanie tego preparatu u myszy przyniosło bardzo dobre rezultaty. Może Pan przybliżyć nam, jakie wnioski udało się wyciągnąć z przeprowadzonego badania i jakie korzyści dla pacjentów onkologicznych może przynieść jego stosowanie?
Tak jak już wspominałem, łączymy medycynę weterynaryjną z medycyną człowieka. Jestem dumny z faktu, że produkt weterynaryjny został przebadany w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, który jest jednostką referencyjną onkologii medycyny człowieka w Polsce. Prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek, w którym preparat wspomagający dla zwierząt domowych został przebadany w tak ważnej placówce dla leczenia nowotworów u ludzi. Trudno jest przeprowadzić tego typu badania z uwagi na szereg restrykcji oraz parametrów, jakie trzeba spełnić, aby wyniki badania były wiarygodne, niezależne oraz by mogły się odbyć ze względu na obwarowania stawiane przez komisję bioetyczną. Wnioski z badania są bardzo obiecujące i potwierdzają to, co było już wcześniej znane w ludzkiej medycynie onkologicznej.
Składniki użyte w preparacie Neoplasmoxan® są bowiem dobrze znane lekarzom onkologom z medycyny człowieka. Proszę sobie wyobrazić, że publikacji i badań dla dwóch z czterech składników znajdujących się w naszym produkcie jest łącznie ponad dwa tysiące. To dlatego zdecydowaliśmy się na taki skład. Badanie w NIO potwierdziło, że celowe jest dodanie do terapii onkologicznej składników wspomagających pacjenta onkologicznego, jakim może być pies czy kot. Jako ciekawostkę dodam, że wnioski z badania pozwolą nam jeszcze bardziej ulepszyć nasz produkt, tak by wpisywał się w najnowocześniejsze światowe trendy postępowania onkologicznego. Badanie na preparacie Neoplasmoxan® zostało opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie naukowym „Anticancer Research”. Każdy lekarz lub naukowiec może do niego dotrzeć poprzez ogólnoświatową bazę badań i publikacji naukowych PubMed.
W Waszym portfolio znajduje się też pierwszy w Polsce preparat wspomagający pracę wątroby dla psów i kotów. Co wyróżnia Hepaxan®?
Tu pragnę sprostować, że nasz produkt Hepaxan® nie jest pierwszym produktem tego typu, ponieważ na rynku jest ich wiele. Innowacyjność naszego produktu, która bezpośrednio przekłada się na skuteczność jego działania i szybkość efektów, opiera się o zastosowanie unikalnej kompozycji składników i ich ilości w porcji. Podstawą sukcesu tego produktu jest fakt, że jego skuteczność lekarze mogą stwierdzić w sposób empiryczny, gdyż parametry prób wątrobowych wracają do normy w rekordowo krótkim czasie.
Wspieracie zdrowie zwierząt na wielu płaszczyznach, oferując produkty innowacyjne i zoptymalizowane pod względem skuteczności kompleksu składników aktywnych, wśród nich jest Nefroloxan®. Jaki wpływ na nefroprotekcję mają zawarte w nim substancje?
Większość produktów na nerki dla psów i kotów dostępnych na rynku działa w jednym mechanizmie i koncentruje się na wyłapywaniu fosforu. To jest oczywiście ważna kwestia, natomiast my poszliśmy o wiele dalej podczas procesu projektowania naszego preparatu. Składniki zawarte w preparacie Nefroloxan® opóźniają progres chronicznej niewydolności nerek, ograniczają wchłanianie toksyn uremicznych, mają działanie antyfibrotyczne, hipotensyjne, a także antyoksydacyjne. Ponadto Nefroloxan® zawiera bardzo bezpieczny składnik wyłapujący fosfor w przewodzie pokarmowym, ograniczając możliwość jego wchłaniania. Jeszcze nikt na rynku weterynaryjnym tak kompleksowo nie podszedł do rozwiązania problemu chorób nerek u psów i kotów. Naszą ambicją jest też, aby w niedługiej przyszłości potwierdzić skuteczność produktu w niezależnych, bardzo restrykcyjnych i spełniających najsurowsze parametry badaniach naukowych.
Każdorazowo Wasze produkty mają zaplecze w postaci badań na temat substancji w nich zawartych, publikowanych na łamach uznanych czasopism medycznych o renomie międzynarodowej. Jak ważne jest dla Was wspieranie się na medycynie opartej na faktach?
To jest nasz fundament. To jest podstawa naszego działania podczas projektowania produktów. Żaden składnik nie znajdzie się w naszym produkcie, dopóki nie będziemy mieli potwierdzenia w badaniach. Posiadamy bardzo doświadczoną w tym zakresie kadrę naukowców.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2844 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Toksyny T-2 i HT-2 Toksyny T-2 i HT-2 należą do grupy trichotecenów i są produkowane głównie przez grzyby z rodzaju Fusarium. Występują w zbożach, szczególnie w owsie, jęczmieniu i kiszonkach traw. Toksyny te, podobnie jak DON, na poziomie molekularnym działają na inhibicję syntezy białek, mogą również powodować uszkodzenia DNA i RNA. Wysokie poziomy trichotecenów mogą […]
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
We współczesnym chowie trzody chlewnej wczesne odsadzanie jest skutecznym sposobem na poprawę produktywności loch, ale może również powodować stres odsadzeniowy u prosiąt. Odsadzanie to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu prosiąt, który powoduje u nich ogromny stres i towarzyszy mu uszkodzenie morfologii oraz przepuszczalności jelit, a także wpływa na skład mikrobiomu (50). Ponadto po odsadzeniu […]
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Pacjenci geriatryczni są grupą wymagającą szczególnej troski w wielu aspektach zdrowotnych. Opieka stomatologiczna w tej grupie jest także niezwykle istotnym elementem mającym wpływ na zdrowie. Stan uzębienia ma ogromny wpływ na dobrostan konia, ponieważ wiele schorzeń stomatologicznych, zwłaszcza u koni geriatrycznych, wiąże się z ogromnym bólem. W praktyce weterynaryjnej za pacjentów starszych uznaje się konie […]
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Odesłanie do innego zakładu Pamiętaj, że chociaż właściciel zgłosi się do ciebie ze zwierzęciem w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziesz musiał odesłać go do innego zakładu leczniczego. W szczególności gdy twój zakład nie dysponuje właściwym wyposażeniem, aparaturą czy sprzętem w zależności od posiadanej kategorii: gabinetu weterynaryjnego, przychodni weterynaryjnej, lecznicy […]
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]