W Warszawie odbył się Kongres FEDIAF

W Warszawie odbył się Kongres FEDIAF

Coroczny Kongres FEDIAF odbył się 13 czerwca w Warszawie. Gospodarzem kongresu była POLKARMA, czyli organizacja reprezentująca od prawie 30 lat polski sektor karm dla zwierząt.

Wydarzenie zgromadziło reprezentantów europejskiej branży produkcji karmy dla zwierząt. Tematem wiodącym była re-autoryzacja dodatków paszowych.

Według najnowszego raportu FEDIAF w Europie mieszka około 104 milionów psów i 127 milionów kotów. Europejski rynek karm dla zwierząt domowych jest jednym z największych na świecie, generując rocznie obroty na poziomie około 24,5 miliarda euro. Polski rynek karmy dla zwierząt, określany również rynkiem petfood, dynamicznie się rozwija, stając się coraz ważniejszym graczem w europejskim krajobrazie przemysłowym. Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi potrzeb żywieniowych swoich zwierząt i zwracają większą uwagę na wysoką jakość, bezpieczeństwo, skład oraz pochodzenie produktów.

Organizacja Kongresu FEDIAF jest odpowiedzią na rozwój branży petfood w Polsce i Europie. W trakcie wydarzenie zaprezentowali się przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Europejskiego Laboratorium Referencyjnego (EURL) oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW).

Źródło: https://europeanpetfood.org/

Znajdź swoją kategorię

2710 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy