W ten weekend odbędzie się konferencja naukowa

W ten weekend odbędzie się konferencja naukowa

Już w ten weekend, w Krakowie odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Behawiorystów i Trenerów Zwierząt Towarzyszących. Jest ona podsumowaniem najnowszej wiedzy i praktyki w dziedzinie terapii behawioralnej zwierząt towarzyszących i nauki o zachowaniu.

Podczas wydarzenia uczestnicy skupią się na emocjach i emocjonalności zwierząt uznając je za najistotniejsze procesy psychiczne w regulacji zachowania, a wpływanie na nie na różnych poziomach regulacji zachowania, jako kluczowe w praktyce szkolenia i terapii zachowania zwierząt. Szczególnego skupienia jednak będą wymagały dwa aspekty emocjonalności zwierząt – znaczenie emocjonalnego samopoczucia (nastroju) oraz problemy związane z emocjami strachu i złości, które generują najwięcej problemów behawioralnych.

Gościem specjalnym konferencji będzie Karin Piennar, która jest specjalistką pracującą w dziedzinie zachowania zwierząt i terapii behawioralnej w Republice Południowej Afryki od 1997 roku.

Wśród prelegentów uczestniczących w tegorocznej konferencji znajdą się również: dr Sybilla Berwid-Wójtowicz, dr hab. Michał Dzięcioł prof. UPWr, mgr Magdalena Michałek, dr inż. Marcin Przybyło, Barbara Szczygieł, prof. Marcin Urbaniak, Beata Węgrzyn, dr Martyna Woszczyło oraz lek. wet. Agnieszka Żółtowska.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Znajdź swoją kategorię

2710 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy