W pierwszej połowie 2021 roku Boehringer Ingelheim dokonał znacznych postępów w działalności badawczo-rozwojowej - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

W pierwszej połowie 2021 roku Boehringer Ingelheim dokonał znacznych postępów w działalności badawczo-rozwojowej

boehringer
Ingelheim, 3 sierpnia 2021 r. – W pierwszej połowie 2021 roku innowacyjne leki Boehringer Ingelheim trafiły do większej liczby ludzi i zwierząt na całym świecie niż kiedykolwiek wcześniej w historii firmy. Sukces firmy ma swoje źródło w bogatym portfolio badawczo-rozwojowym, które koncentruje się na chorobach o wysokich niezaspokojonych potrzebach medycznych.

Solidne wyniki biznesowe pomimo utrzymujących się skutków pandemii

Po udanym roku finansowym 2020, w pierwszym półroczu tego roku Boehringer Ingelheim utrzymał pozytywny trend. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku firma osiągnęła przychody ze sprzedaży netto w wysokości 9,8 mld euro, co oznacza wzrost o 5,8 procent (w ujęciu rocznym, po uwzględnieniu wpływu kursów walutowych). Wszystkie trzy obszary działalności (leki przeznaczone do stosowania u ludzi, zdrowie zwierząt oraz kontraktowa produkcja biologicznych produktów leczniczych) wniosły swój wkład we wzrost sprzedaży netto. Wspólnie z naszymi pracownikami w pierwszej połowie roku wypracowaliśmy solidne wyniki finansowe pomimo nadal utrzymujących się skutków pandemii COVID-19 – podkreślił Michael Schmelmer, członek zarządu odpowiedzialny za finanse i funkcje korporacyjne.

Dobre wyniki sprzedaży produktów dla zwierząt domowych i hodowlanych

Boehringer Ingelheim prowadzi wiele projektów badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia zwierząt domowych i hodowlanych. Jednym z przykładów jest badanie kliniczne nad welagliflozyną – inhibitorem SGLT2 o potencjale terapeutycznym w leczeniu cukrzycy u kotów. Welagliflozyna została opracowana głównie do stosowania w leczeniu cukrzycy typu 2 u ludzi poprzez obniżanie stężenia cukru we krwi. Aktualnie podjęto działania zmierzające do wprowadzenia tego środka do leczenia zwierząt. W celu dodatkowego wzmocnienia własnego portfolio projektów badawczo-rozwojowych firma Boehringer Ingelheim nawiązała obiecującą współpracę z innymi podmiotami działającymi w obszarze zdrowia zwierząt.

W pierwszej połowie 2021 roku podjęto współpracę ze spółką PetMedix w obszarze opracowania nowych, przełomowych terapii z użyciem przeciwciał dla zwierząt domowych, a także ze spółką Lifebit Biotech w celu wykrywania i wczesnego zgłaszania globalnych chorób zakaźnych zwierząt przy zastosowaniu sztucznej inteligencji, W pierwszym półroczu 2021 roku, w obszarze zdrowia zwierząt, firma osiągnęła wysoki przychód ze sprzedaży netto w wysokości około 2,3 mld euro. Na tym niezwykle konkurencyjnym rynku sprzedaż w ujęciu rocznym wzrosła o 9,6% (po uwzględnieniu wpływu kursów walutowych). Pozycję bestsellera utrzymał środek przeciwpasożytniczy dla psów NEXGARD®. Sprzedaż netto preparatu wzrosła o 16,4 procent (w ujęciu rocznym, po uwzględnieniu wpływu kursów walutowych), sięgając 488 mln euro. Przychody netto ze sprzedaży preparatu FRONTLINE® przeznaczonego do profilaktyki i zwalczania pcheł, kleszczy i wszołów u psów i kotów, wzrosły o 8,9% do kwoty 267 mln euro (w ujęciu rocznym, po uwzględnieniu wpływu kursów walutowych).

Wskutek spadku zachorowań na afrykański pomór świń, w wielu krajach obserwowano odbudowę przychodów netto ze sprzedaży szczepionki INGELVAC CIRCOFLEX® dla trzody chlewnej. Wartość przychodów ze sprzedaży INGELVAC CIRCOFLEX® wzrosła o 18,1% (w ujęciu rocznym, po uwzględnieniu wpływu kursów walutowych), sięgając kwoty 145 mln euro.

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim pracuje nad przełomowymi terapiami, które poprawiają jakość życia ludzi i zwierząt. Jako wiodąca firma farmaceutyczna skoncentrowana na badaniach naukowych Boehringer Ingelheim tworzy wartość poprzez wprowadzanie innowacji w obszarach, w których istnieją ważne niezaspokojone potrzeby medyczne. Od 1885 roku firma Boehringer Ingelheim pozostaje firmą rodzinną i realizuje swoją długofalową wizję. Około 52 000 pracowników obsługuje ponad 130 rynków w trzech obszarach działalności firmy dotyczących leków przeznaczonych do stosowania u ludzi, zdrowia zwierząt i leków biologicznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boehringer-ingelheim.com.

Dane do kontaktu: Boehringer Ingelheim
Dział Komunikacji Korporacyjnej Matthias Knotzer
55216 Ingelheim/Niemcy
Tel.: +49 6132 – 77172107
Faks: +49 6132 – 77 6601
E-mail: press@boehringer-ingelheim.com
Dodatkowe informacje: www.boehringer-ingelheim.com

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.