Trwa Kongres WSAVA, FECAVA, PSLWMZ 2021 online! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Trwa Kongres WSAVA, FECAVA, PSLWMZ 2021 online!

Kongres WSAVA/FECAVA w nowym formacie

Od 21 do 24 marca 2021 roku w Warszawie odbywa się najważniejsze na świecie wydarzenie w dziedzinie medycyny weterynaryjnej małych zwierząt czyli 45. Światowy Kongres WSAVA organizowany wraz z 26. Kongresem FECAVA oraz 28. Kongresem PSLWMZ.

Jeszcze kilka miesięcy temu informowaliśmy, że wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy, jednak ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zaoferowali nowy format spotkania – Kongres odbywa się wyłącznie online, aby zapewnić całej światowej społeczności weterynaryjnej możliwość przyłączenia się do tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia i skorzystania z wyjątkowej okazji do pogłębienia swojej wiedzy!

Celem tegorocznej edycji Kongresu jest wymiana informacji na temat najnowszych osiągnięć naukowych i najlepszych praktyk w medycynie weterynaryjnej wraz z możliwością nawiązania kontaktu online.

Jak informują organizatorzy na oficjalnej stronie Kongresu w skład wydarzenia wchodzi 88 wykładów przetłumaczonych na język chiński, hiszpański i polskiTo niesamowity program edukacyjny, składający się z ponad 50 różnych sesji, poruszających różnorodne tematy, w tym wykłady State-of-the-art, Case Seminars i Case Discussions.

Wykłady zostaną zapisane i będą dostępne jeszcze 3 miesiące po zakończeniu Kongresu.

W skład polskiego Komitetu organizacyjnego wchodzą:

  • dr n. wet. Jerzy Gawor (Przewodniczący)
  • lek. wet. Jacek Szulc
  • lek. wet. Andrzej Lisowski
  • dr n. wet. Zbigniew Blimke
  • prof. dr hab. Roman Lechowski
  • prof. dr hab. Tadeusz Frymus
  • prof. dr hab. Wojciech Niżański

O to jak w praktyce wygląda nowy format Kongresu zapytaliśmy dr. n. wet. Zbigniewa Blimke – Prezesa Seniora Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt w Lublinie, Członka komitetu organizacyjnego Światowego Kongresu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA 2020 w Warszawie:

Koleżanki i koledzy,

Dzisiaj mija drugi dzień 45 Światowego Kongresu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA. W tym roku jest on połączony z Kongresem FECAVA oraz PSLWMZ. Z uwagi na COVID wszystko odbywa się wirtualnie i nie waham się użyć słów, że naprawdę robi wrażenie. Zaczęliśmy w niedzielę kilkugodzinnym szkoleniem Outreach Program z zakresu rozrodu, który w swoim zamyśle skierowany był do hodowców. Na wykłady, które prowadzili polscy wykładowcy i które moderował prof. Wojciech Niżański zarejestrowało się prawe 1400 uczestników! W niedzielę odbyło się jeszcze kilka przedkongresowych wykładów, a od poniedziałku ruszył główny Kongres. Zgromadził on ponad 2200 uczestników, w tym 497 osób z Polski.

Oj dzieje się bardzo dużo. Codziennie mamy jedenaście wirtualnych sal wykładowych na których od rana do wieczora prowadzona są zajęcia. Nie mamy się czego wstydzić bo Polskę reprezentuje kilkunastu wykładowców i ich poniedziałkowe i dzisiejsze dopołudniowe wykłady cieszyły się bardzo wysokim zainteresowaniem, co widzimy na podglądzie statystyk. Na ich tłumaczenie zdecydowali się też Hiszpanie i Chińczycy. Cześć nagranych wykładów anglojęzycznych tłumaczona jest na język polski w postaci pasków pod nagraniami. Ponieważ, niektóre wykłady spłynęły do organizatorów w ostatniej chwili cały czas trwa ich tłumaczenie. Również część wykładów prowadzonych przez naszych wykładowców jest nagrana w wersji polskiej dla naszych lekarzy. Szukajcie ich w zakładce „Session on Demand”. Uspokoję też uczestników, ponieważ wszystkie wykłady kongresowe będą dostępne przez 3 miesiące od jego zakończenia.

Szanowni Państwo, w tym wydarzeniu po prostu trzeba uczestniczyć. Wykłady na światowym poziomie, kilkadziesiąt stoisk sponsorskich. Chcecie pograć w Bingo? Pogadać z kumplem z Nowej Zelandii albo Południowej Afryki? A może pobiec w Fun(d) Run? To wszystko mamy dla Was przygotowane. Czekamy na Was!

Zbigniew Blimke
Local Host Committee

kongres wsava

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.