Spotkanie z autorem książki

Spotkanie z autorem książki

W miniony wtorek, podczas 28. Międzynarodowej Konferencji Lekarzy Chorób Świń ,,Specjaliści Specjalistom” mieliśmy przyjemność spotkać się osobiście z dr. n. wet. Arkadiuszem Dorsem.

Doktor Dors jest autorem naszego najnowszego nabytku w sklepie – książki „Wybrane bakteryjne choroby świń”. Ponadto jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie, naukowcem i praktykiem. Obecnie pracuje w Katedrze Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W swojej pracy klinicznej zajmuje się monitoringiem chorób świń, epidemiologią oraz bakteriologią weterynaryjną.

W swojej książce autor zawiera informacje obejmujące swoim zakresem zakaźne choroby świń o podłożu bakteryjnym. Oprócz podstawowych opisów wybranych, ważnych bakteryjnych chorób świń, w niniejszym opracowaniu zaprezentowano aktualne metody diagnostyczne oraz najnowsze możliwości profilaktyki i leczenia.
Ponadto publikacja ta traktuje o diagnostyce laboratoryjnej bakteryjnych chorób trzody chlewnej. Szczególną uwagę zwrócono na jej praktyczne aspekty w tym: zasady zlecania badań laboratoryjnych, pobierania próbek i wyboru metod badawczych, a także trudności i pułapki w interpretacji wyników badań laboratoryjnych.
Uzupełniłem niniejszej pozycji są dane dotyczące profilaktyki ogólnej chorób świń, duży nacisk położono na czynniki ryzyka występowania chorób zakaźnych, jak również sposobów modulacji aktywności układu odpornościowego świń.

A ty? Masz już swój egzemplarz? Już teraz wejdź na dlaspecjalistów.pl i ciesz się swoją książką!

Znajdź swoją kategorię

2710 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy