Prof. Kubiak uhonorowany przez lwowską uczelnię - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Prof. Kubiak uhonorowany przez lwowską uczelnię

Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dołączył do grona osób wyróżnionych przez Lwowski Narodowy Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. Prof. Kubiak to kolejny przedstawiciel UPWr wyróżniony tytułem doktora honoris causa lwowskiej uczelni.

Zaledwie rok temu Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej odebrał nominację profesorską z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, aby do swoich w pełni zasłużonych tytułów móc w obecnym roku dodać doktora honoris causa. Ten tytuł naukowy nadawany jest przez uczelnie wyższe osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju danej dziedziny nauki.

Prof. Kubiak otrzymał tytuł doktora honoris causa z inicjatywy prof. Lubov Slivińskiej, kierownik Katedry Diagnostyki Klinicznej i Chorób Wewnętrznych lwowskiej uczelni, w trakcie uroczystości będącej częścią Lwowsko-Wrocławskiej Konferencji Naukowej z zakresu Diagnostyki i Terapii Chorób Wewnętrznych Zwierząt.

Podczas współorganizowanego przez obie uczelnie wydarzenia, 14 listopada 2019 r., prof. Kubiak wygłosił wykład podsumowujący doświadczenia polskiej uczelni w zakresie stosowania nowoczesnych metod obrazowania w aspekcie klinicznym i dydaktycznym. Konferencja odbyła się w dniu pracowników służby weterynaryjnej, co dodatkowo podkreśliło rangę wydarzenia.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele wielu weterynaryjnych ośrodków akademicki z Ukrainy. Licznie pojawili się na niej naukowcy z Kijowa, Połtawy, Białej Cerkwi, Dnieprowska, Żytomierza, Charkowa, Odessy, Sumy oraz Kamieńca Podolskiego.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Lwowski Narodowy Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego to dwa ośrodki, które łączy wieloletnia współpraca. Od lat otwiera ona nowe możliwości dla nauk weterynaryjnych po obu stronach granicy. Owocuje to wspólnymi publikacjami, wymianą pracowników doktorantów i studentów, stażami, jak również wspólnie organizowanymi konferencjami. Poszerza horyzonty i pozwala na powrót do historii, w której tak wiele łączy polską oraz ukraińską medycynę weterynaryjną.

W imieniu redakcji „Weterynarii w Praktyce” serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Źródło: http://www.glos.upwr.edu.pl

Znajdź swoją kategorię

2609 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.