Gabinet weterynaryjny – jakie wymagania musi spełniać pokój przyjęć zwierząt? - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Gabinet weterynaryjny – jakie wymagania musi spełniać pokój przyjęć zwierząt?

Powierzchnia pokoju przyjęć

Dla pokoju przyjęć z poczekalnią przepisy ww. rozporządzenia przewidują minimalną powierzchnię 8 m2, którą to należy zapewnić. Natomiast wysokość pokoju przyjęć z poczekalnią powinna wynosić co najmniej 2,2 m. W przypadku zaplecza sanitarnego i zaplecza socjalnego dla pracowników należy zapewnić tym pomieszczeniom co najmniej 3 m2 powierzchni. Należy pamiętać, że są to wymiary minimalne, więc mogą być one zwiększane w zależności od potrzeb i wygody. Jednakże nie mogą być one mniejsze, bowiem mogą narazić gabinet weterynaryjny na usunięcie z ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt.

Ważne

Zaplecze sanitarne w gabinecie weterynaryjnym powinno stanowić odrębne pomieszczenie, oddzielone w szczególności od pokoju przyjęć zwierząt. Dlatego należy zwrócić na to uwagę w szczególności w fazie projektowania gabinetu, jeśli na gabinet ma zostać przeznaczone nowe pomieszczenie.

Oświadczenie o spełnianiu wymogów

Pamiętaj, że oświadczenie o spełnianiu wymogów m.in. o posiadaniu zaplecza socjalnego i sanitarnego składa prowadzący ZLZ, a w jego imieniu najczęściej kierownik gabinetu weterynaryjnego, którym może kierować zgodnie z art. 13 ust. 1 uzlz lekarz weterynarii posiadający prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii. Oświadczenie takie o treści: „Oświadczam, że: 1) dane zawarte we wniosku o wpis do ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt są kompletne i zgodne z prawdą; 2) znane mi są i spełniam warunki wykonywania działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia zakładu leczniczego dla zwierząt określone w Ustawie z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt (Dz.U. z 2019 r., poz. 24)” jest składane w przypadku ubiegania się o wpis do ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt. Dodatkowo oświadczenie powinno zawierać dane przewidziane w art. 17 ust. 5 uzlz.

Usługi poza gabinetem

W przypadku świadczenia usług poza gabinetem weterynaryjnym, zgodnie z § 7 ww. rozporządzenia, gabinet weterynaryjny ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Znajdź swoją kategorię

2641 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.