Vetoquinol. Dla zdrowia zwierząt. Przyszłość, którą budujemy razem. 90 lat doświadczeń, którymi dzielimy się z Wami - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Vetoquinol. Dla zdrowia zwierząt. Przyszłość, którą budujemy razem. 90 lat doświadczeń, którymi dzielimy się z Wami

Jak wiemy, Vetoquinol działa na rynku medycyny weterynaryjnej i w kanale zoologicznym. Jakie przesłanie chciałby Pan skierować do lekarzy weterynarii?

Matthieu Frechin: Dzięki naszym osiągnięciom na rynku zdrowia zwierząt nieustannie ewoluujemy, aby być bliżej naszych klientów i ich potrzeb. Stawiamy ich w centrum naszej strategii, by wspólnie opracowywać jeszcze skuteczniejsze rozwiązania, które pomagają im się rozwijać. W tym roku mija 90 lat, od kiedy jesteśmy obecni dla naszych klientów. Tyle lat pracujemy razem z nimi i przyczyniamy się do poprawy zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Rok 2023 będzie dla nas wyjątkowy, jako że nasza firma obchodzi właśnie 90-lecie istnienia. Nasze hasło jubileuszowe: „90 lat dla zdrowia zwierząt. Przyszłość, którą budujemy razem” wyraża pragnienie, aby osiągnąć jeszcze więcej dla naszych klientów. To zaś ma przełożenie na naszą pasję jako kluczowy motor napędzający działalność Vetoquinol. Staramy się dostarczać wysokiej jakości produkty w trudnych dla biznesu czasach. Obecnie szczególnie ważne jest, aby być postrzeganym jako wiarygodny partner biznesowy. Partner, który wspiera edukację klientów i utrzymuje z nimi, jako przedsiębiorcami, owocną współpracę. Istotnym czynnikiem jest również stała komunikacja. Z tego powodu nasze wszystkie zespoły pracujące zarówno z lecznicami weterynaryjnymi, jak i ze sklepami zoologicznymi w terenie z zaangażowaniem słuchają naszych klientów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.

Jak wspomniał Pan Frechin, VETOQUINOL w Polsce posiada własny zakład produkcyjny. Co wyróżnia VETOQUINOL Polska, patrząc z Pani punktu widzenia?

Iwona Stankiewicz: Najmocniejszą stroną polskiej wytwórni jest zaangażowany i kreatywny zespół. Charakteryzują nas: elastyczność, otwartość na zmiany i duża responsywność na potrzeby rynkowe. Nasza organizacja jest klientocentryczna. Zapewniamy możliwość bezpośrednich spotkań z klientem między innymi pracownikom operacyjnym. Takie podejście wpływa korzystnie na jakość czy dostępność produktów. Pracownik, mający możliwość wysłuchania perspektywy klienta, wejścia na chwilę „w jego buty”, jest bardziej wyczulony na wszelkie zakłócenia mogące stworzyć potencjalny problem po jego stronie. Pracownik chętnie włącza się w zmiany lub projekty przynoszące korzyści zarówno firmie, jak i klientowi. Myślę, że tak duża dbałość załogi o pozytywne doświadczenia klienta, już na etapie wytwarzania, jest dość unikatowym podejściem.

Sposób, w jaki są zorganizowane nasze zespoły, daje dużą autonomię w podejmowaniu decyzji, wyznaczaniu priorytetów czy poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań. Nasze zespoły są wielofunkcyjne, dzięki czemu procesy decyzyjne mogliśmy osadzić też na najniższych szczeblach. Zyskaliśmy czas, a członkowie zespołów mają moc sprawczą, są bardzo samodzielni, świadomi strategii i bieżących potrzeb rynkowych.

Wytwarzane przez nas produkty trafiają na rynek lokalny, do oddziałów Vetoquinol na całym świecie oraz są eksportowane do dystrybutorów w wielu krajach. Oprócz jakości szczycimy się wysokim poziomem serwisu dla naszych odbiorów.

Jakie są plany rozwoju nowych produktów w Vetoquinol w najbliższej przyszłości?

Matthieu Frechin: Jak każdy dochodowy biznes o zasięgu globalnym staramy się dopasować wprowadzane produkty do potrzeb rynku. W przypadku sektora polskiego na najbliższe lata planowanych jest kilka premier. Zgodnie z naszą globalną strategią zamierzamy przyjąć całościowe podejście do nowych marek. Przykładem może być gama preparatów Flexadin®, w przypadku której będziemy mieli do czynienia z marką parasolową, w której uwzględnione będą potrzeby wszystkich zainteresowanych stron: lekarzy weterynarii, właścicieli sklepów zoologicznych i opiekunów zwierząt domowych.

Za 10 lat Vetoquinol będzie obchodził swoje 100-lecie. Jaka jest Państwa wizja na kolejną dekadę?

Matthieu Frechin: Naszym długoterminowym celem jest stanie się najbardziej elastyczną firmą w branży zdrowia zwierząt, w której pracownicy, eksperci, partnerzy i klienci pracują razem, aby tworzyć dostosowane do potrzeb rozwiązania w obszarze zdrowia zwierząt dla poprawy stanu naszej planety. Takie podejście od początku istnienia firmy przyświeca rodzinie Frechin, a nasze zespoły na całym świecie pracują nad realizacją tej wizji. Aby ją wprowadzić w życie, będziemy nadal starać się być kluczowym, niezawodnym partnerem dla naszych klientów. Będziemy wciąż dostarczać wysokiej jakości produkty, pozostając jednocześnie niezależną i rodzinną firmą otwartą na światową ekspansję.

Staramy się również być firmą, która działa na rzecz ochrony naszej planety. Osobiście angażuję się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmie i wspieram wszelkie inicjatywy, które zmierzają do większego poszanowania ludzi, zwierząt i środowiska. Inicjatywy te obejmują wysiłki mające na celu poprawę zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników, zmniejszenie naszego śladu węglowego i ilości odpadów, opracowanie ekologicznych opakowań oraz prowadzące do odpowiedzialnych wyborów zakupowych.

Posiadanie własnej fabryki w Polsce to ogromna inwestycja dla firmy. Czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej o dotychczasowych osiągnięciach w tym obszarze?

Iwona Stankiewicz: Polska wytwórnia jest jedną z trzech największych w Grupie Vetoquinol. Wytwarzane są u nas produkty lecznicze w formie płynów sterylnych, płynów niesterylnych doustnych, niesterylnych żeli doustnych oraz niesterylnych proszków. Druga gałąź naszej produkcji to wyroby nielecznicze w formie płynnej i stałej, które można ogólnie określić jako wspomagające dobrostan u zwierząt. Utrzymanie tak wymagającej produkcji jak wytwarzanie leków, szczególnie płynów sterylnych, wymaga koncentracji znacznej ilości środków w obszarze jakości, modernizacji parku maszynowego, infrastruktury oraz podnoszenia kwalifikacji personelu.

Dla Vetoquinol bardzo ważny jest nieustanny rozwój poziomu bezpieczeństwa, dbałości o środowisko. Na wszystkich tych polach mamy osiągnięcia, jednakże chyba największym naszym sukcesem są transfery produktów na nasze linie. Takie projekty są kosztochłonne i długotrwałe, szczególnie jeśli dotyczą produktów rejestrowanych, jednakże po rozpoczęciu rutynowej produkcji dają szybki zwrot poniesionych nakładów. Jesteśmy skuteczni i efektywni na tym polu. W ciągu ostatnich 2 lat, a więc w okresie szalejącej pandemii, do naszych wydziałów produkcyjnych trafiło 12 produktów.

Znajdź swoją kategorię

2640 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.