PHOVIA – dermatologia w nowym świetle! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

PHOVIA – dermatologia w nowym świetle!

Częścią sobotniego panelu Kongresu PSLWMZ były wykłady pod patronatem firmy Vetoquinol. W sali Kina3D odbyły się: niezwykle ciekawa prelekcja dr. Grzegorza Wąsiatycza dotycząca postępowania po stwierdzeniu ryzyka wystąpienia osteoarthritis u psów oraz Świetlna Debata Phovia, która przyjęła formę panelu dyskusyjnego. Tematem przewodnim debaty był innowacyjny system PHOVIA, który stymuluje naturalne procesy biologiczne w skórze oraz pobudza jej mechanizmy naprawcze.

Uczestnicy Kongresu PSLWMZ, którzy odwiedzili strefę Vetoquinol, 20-21 listopada 2021 r., mogli spotkać się nie tylko z zespołem sprzedażowo-marketingowym firmy, ale także porozmawiać ze światowej sławy dermatologiem dr. Francesco Carranim, jak również wziąć udział w konkursie Phovia. Firma zapraszała również na organizowaną przez siebie Świetlną Debatę Phovia, która zachwyciła nie tylko efektami, ale także możliwościami, jakie stawia przed dermatologią wykorzystanie nowoczesnego systemu wykorzystującego polichromatyczne światło fluorescencyjne.

W debacie udział wzięło dwoje cenionych specjalistów z zakresu dermatologii weterynaryjnej: dr hab. Jarosław Popiel, prof. UP Wrocław, oraz dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker, którzy na podstawie własnych doświadczeń z systemem PHOVIA omówili przypadki z praktyki, w których zastosowanie tego systemu dało naprawdę dobre efekty. Z omówionych przypadków wynikało, że u pacjentów z problemami dermatologicznymi polichromatyczne światło fluorescencyjne zdecydowanie przyspieszało naturalną regenerację skóry, ma to miejsce nawet w przypadkach, gdy uszkodzenie tkanek było znaczne. Nowatorski w swoim ujęciu zabieg pozwala na dokładne monitorowanie leczenia, jest bezbolesny dla zwierzęcia, działa przeciwzapalnie oraz prowadzi do minimalizacji stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych, co sprawia, że leczenie pacjentów dermatologicznych znacząco się skraca, w niektórych przypadkach nawet o połowę. Dzięki uprzejmości firmy Vetoquinol mieliśmy szansę stać się częścią tego niesamowitego spotkania specjalistów poprzez jego moderowanie, które dużym profesjonalizmem poprowadziła redaktor zarządzająca „Weterynarii w Praktyce” – Monika Cukiernik.

Opracowała: Monika Mańka
Więcej informacji na temat systemu PHOVIA można uzyskać na stronie:
www.phovia.pl oraz www.vetoquinol.pl/content/phovia.

Znajdź swoją kategorię

1983 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.