Nowy program filantropii będzie sponsorował ratujące życie operacje weterynaryjne

Nowy program filantropii będzie sponsorował ratujące życie operacje weterynaryjne

Operacje ratujące życie zwierząt będą teraz sponsorowane z nowej inicjatywy Cresilon Inc, firmy biotechnologicznej zajmującej się tworzeniem medycznych urządzeń hemostatycznych. Program filantropijny „VETIGEL gives” ma na celu pomóc zwierzętom ze Stanów Zjednoczonych, które krytycznie potrzebują operacji w przypadku, gdy właściciele zwierzęcia domowego doświadczają trudności finansowych.

Według informacji prasowych blisko 30% właścicieli zwierząt domowych w Stanach Zjednoczonych doświadcza barier w opiece weterynaryjnej, gdzie najczęstszym tego powodem są wyzwania finansowe. Z powodu trudności pokrycia kosztów leczenia swoich pupili przez wielu właścicieli, w ostatnich latach wskaźniki eutanazji zwierząt w schroniskach ciągle rośnie, osiągając najwyższy poziom od 3 lat w 2023 roku.

Misją Cresilon zawsze było ratowanie życia, dlatego rozpoczęliśmy VETIGEL gives by pomóc zwierzętom domowym i zwierzętom, które potrzebują procedur ratujących życie – powiedział Matt Lewis, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Cresilon Inc. – Jesteśmy dumni z tego, że oddajemy społeczności zwierząt tą nową filantropijną inicjatywę i zachęcamy lekarzy weterynarii w Ameryce oraz opiekunów zwierząt domowych do nominowania zwierząt w potrzebie krytycznej chirurgii – dodaje.

W 2024 roku VETIGEL gives będzie finansował 2 operacje na miesiąc (do 2,5 tys. dolarów/operację). Program opiera się na weterynarzach nominujących zwierzęta do operacji pro-bono. Formularze do nominacji znajdują się na stronie internetowej VETIGEL gives. Po otrzymaniu takiego formularza zespół weterynaryjny programu wybiera 2 operacje na każdy miesiąc, które otrzymają dofinansowanie. Następnie VETIGEL gives współpracuje z wyznaczonym weterynarzem, aby zaplanować płatność, która zostanie bezpośrednio wysłana.

Program filantropijny został nazwany na cześć hemostatycznego żelu Cresilon, który został zaprojektowany w celu natychmiastowego zatrzymania krwotoku u zwierząt. VETIGEL jest stosowany przez lekarzy weterynarii na całym świecie podczas zabiegów chirurgicznych oraz w leczeniu pacjentów w sytuacjach awaryjnych takicj, jak rany urazowe.

Według Cresilona amputacje, usuwanie guza i masy, biopsje wątroby, naprawy rozszczepu podniebienia i ekstrakcje zębów to niektóre z zabiegów chirurgicznych opartych na VETIGEL.

VETIGEL był dotychczas używany przez tysiące lekarzy weterynarii i udowodniono, że pomaga pacjentom w szybszym leczeniu i regeneracji, pomagając klinikom weterynaryjnym i szpitalom dla zwierząt zaoszczędzić czas, zmniejszyć koszty operacyjne i poprawić wyniki pacjentów – wspomina Matt Lewis.

Źródło: https://www.dvm360.com/view/new-philanthropy-program-will-sponsor-life-saving-veterinary-surgeries

Znajdź swoją kategorię

2600 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.