NOWOŚĆ od Vet Expert – badanie PCR na wyciągnięcie ręki! - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

NOWOŚĆ od Vet Expert – badanie PCR na wyciągnięcie ręki!

Opracowana ponad 40 lat temu reakcja łańcuchowa polimerazy – PCR (polymerase chain reaction) zrewolucjonizowała diagnostykę wielu chorób, a badania wykorzystujące techniki biologii molekularnej stanowią dzisiaj cenne wsparcie w codziennej pracy lekarzy weterynarii na całym świecie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, podążając za rozwojem nowoczesnych metod diagnostycznych

przedstawiamy Państwu innowacyjne rozwiązanie od Vet Expert.

Vcheck M to nowoczesny analizator point-of-care real-time PCR dedykowany weterynarii.

Zapewnia szybką ekstrakcję i amplifikację kwasów nukleinowych.Umożliwia postawienie trafnej diagnozy, będąc często niezastąpionym i rozstrzygającym badaniem w przypadkach wątpliwych wyników innych metod diagnostycznych.

Analizator Vcheck M i dedykowane testy charakteryzują się wysoką czułością i swoistością w odniesieniu do tradycyjnego badania PCR. Pełna automatyzacja procesu ekstrakcji, amplifikacji i analizy danych pozwala uzyskać wynik badania w ciągu 60-75 min, w zależności od panelu.

Vet Expert oferuje kilka paneli testów przydatnych między innymi w diagnostyce chorób wektorowych, które pozwalają na wykrycie materiału genetycznego popularnych w naszej szerokości geograficznej patogenów, takich jak Babesia canis, Anaplasma spp. czy Ehrlichia spp. Ocieplający się klimat i powszechne już podróże ze zwierzętami spowodowały pojawianie się w naszym kraju chorób, wywoływanych przez patogeny, które jeszcze niedawno uznawane były za zupełnie egzotyczne, a wśród nich Hepatozoon spp., Bartonella spp. czy Babesia gibsoni. Dzięki technice real-time PCR mogą one zostać łatwo i szybko wykryte.

Analizator Vcheck M i panele chorób wektorowych pozwalają odpowiednio monitorować psy regularnie podróżujące w tereny endemicznego występowania chorób, stanowiących zagrożenie także dla ludzi, jak leishmanioza czy borelioza.

Oferowane przez Vet Expert testy nie wymagają warunków chłodniczych. Mogą być przechowywane w temp. 2-28°C, co w połączeniu...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Znajdź swoją kategorię

2550 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.