Co ze zwierzętami gdy skończy się home office? - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Co ze zwierzętami gdy skończy się home office?

Ostatnia ankieta Banfield Pet Hospital przeprowadzona przez OnePoll wykazała, że opiekunowie obawiają się zostawiania swoich zwierząt w domu po powrocie do pracy z trybu home office ‒ 38% ankietowanych martwi się, że ich pupil będzie odczuwał lęk separacyjny, gdy zostanie sam. 1/5 właścicieli ‒ w tym 1/3 przedstawicieli pokolenia Z i 1/5 z pokolenia Y (milenialsów) twierdzi, że rozważa znalezienie nowego domu dla swojego pupila, jeśli nie będzie w stanie zabrać ze sobą zwierzęcia do biura po powrocie do pracy ‒ donosi Banfield. Aby zapobiec potencjalnemu wzrostowi liczby oddawanych zwierząt, lekarze weterynarii mogą skontaktować się z klientami, którzy wydają się zaniepokojeni zmianą codziennej rutyny, a także z tymi, którzy mają zwierzę po raz pierwszy, aby sprawdzić, czy nie potrzebują pomocy.

Jeśli opiekunowie zwierząt czują się przytłoczeni, mają pytania lub obawy związane nie tylko ze zdrowiem, zespoły weterynaryjne mogą doradzić we wszystkich aspektach opieki nad zwierzęciem, aby móc zapewnić, że pozostaną one w rodzinie ‒ mówi główny lekarz Banfield, Molly McAllister, DVM, MPH.

Banfield podaje, że 32% właścicieli, w tym 48% osób z pokolenia Z i 35% osób z pokolenia Y, zwróciło się ostatnio do swojego lekarza weterynarii z prośbą o poradę, jak ułatwić swoim zwierzętom ich powrót do pracy z home office.

Banfield oferuje właścicielom, którzy obawiają się pozostawienia swoich zwierząt w domu po powrocie do pracy, kilka wskazówek, którymi lekarze weterynarii mogą podzielić się z klientami:
  • Wprowadzaj stopniowo zwierzę w nową rutynę,
  • Unikaj emocjonalnych wyjść i powitań,
  • Zapewnij kontynuację codziennych aktywności takich jak spacer i zabawa,
  • Na kilka minut przed wyjściem z domu daj zwierzęciu coś co odwróci jego uwagę (np. smakołyki, ulubioną zabawkę).

Widzieliśmy, jak więź między człowiekiem a zwierzęciem umacnia się w czasie pandemii, nic więc dziwnego, że właściciele zastanawiają się, jak mogą pomóc swoim zwierzętom przetrwać okres gdy zaczną spędzać więcej czasu poza domem ‒ mówi prezes Banfield, Brian Garish.

Wyniki badania dostępne są na stronie Banfield Pet Hospital.

W Ameryce pracodawcy coraz przychylniej patrzą na wprowadzenie możliwości zabierania ze sobą zwierząt do pracy. Czy w Polsce takie rozwiązanie znalazło by aprobatę i czy jest potrzebne?
Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach!


Źródło: Reassure owners to prevent post-pandemic surrenders

Czytaj także: Wytyczne WSAVA dotyczące koronawirusa

Znajdź swoją kategorię

2608 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.