Wimba wybrana jako najbardziej innowacyjny start-up Vet Tech przez UNLEASHED by Purina - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wimba wybrana jako najbardziej innowacyjny start-up Vet Tech przez UNLEASHED by Purina

wimba

Październik 2023

Polski startup Wimba został wybrany jako zwycięzca Unleashed StartUp Village powered by Purina Accelerator Lab. Prestiżowa nagroda dla najbardziej innowacyjnego start-upu VetTech została wręczona podczas kongresu World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) 2023 w Lizbonie, gdzie panel wybitnych jurorów docenił drukowane urządzenia ortopedyczne firmy Wimba w technologii 4D zaprojektowane w celu przywrócenia mobilności zwierząt domowych.

UNLEASHED by Purina, wiodący program dedykowany startupom rewolucjonizującym branżę opieki nad zwierzętami domowymi, po raz kolejny podkreślił swoje zaangażowanie w pielęgnowanie i promowanie innowacyjnych startupów z branży pet-tech i opieki nad zwierzętami domowymi. Nagroda potwierdza pozycję Wimby jako wiodącego pioniera w dziedzinie weterynarii i docenia zaangażowanie firmy w poprawę życia zwierząt i specjalistów weterynarii za pomocą drukowanych ortez i protez 4D.

Greg Kosch, współzałożyciel i COO Wimba, wyraził swoją wdzięczność i radość, podkreślając: „Ta nagroda jest odzwierciedleniem zaangażowania całego zespołu Wimba w realizację naszej misji. Głównym celem Wimba jest wprowadzanie przełomowych rozwiązań w medycynie weterynaryjnej, a wyróżnienie przez UNLEASHED by Purina tylko wzmacnia naszą determinację w tworzeniu lepszej przyszłości dla zwierząt domowych”.

„Jesteśmy głęboko zaangażowani w wyposażanie klinik weterynaryjnych w przyjazną dla lekarzy weterynarii technologię, którą można bez trudu wdrożyć w ich placówkach, co pozwoli na rozszerzenie korzyści płynących z rozwiązań Wimba na szeroką skalę, a w efekcie przywrócenie zwierzętom mobilności i dobrostanu” – dodał Franciszek Kosch, współzałożyciel i COO Wimba.

Jakie są dalsze plany?

Patrząc w przyszłość, Wimba planuje rozszerzyć swój zasięg i wpływ poprzez nawiązanie współpracy z klinikami weterynaryjnymi na całym świecie. Firma dąży do dalszego udoskonalania swojej technologii, zapewniając jej płynną integrację z klinikami weterynaryjnymi, a tym samym rozszerzając korzyści płynące z ich innowacyjnych ortez i protez drukowanych w 4D dla jak najliczniejszej grupy potrzebujących zwierząt.

Wizja firmy Wimba pozostaje jasna: stworzyć lepszą przyszłość dla zwierząt domowych, w której przywrócona zostanie mobilność, a dobrobyt poprawiony dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom weterynaryjnym. Dzięki silnemu zaangażowaniu i wyróżnieniu od UNLEASHED by Purina, Wimba jest gotowa do podjęcia kolejnych kroków w celu dalszej transformacji w dziedzinie opieki weterynaryjnej.

O firmie Wimba

Wimba to firma z branży PetTech, której celem jest przywracanie zwierzętom mobilności. Dzięki innowacyjnym urządzeniom pooperacyjnym i rehabilitacyjnym, Wimba rewolucjonizuje rynek weterynaryjny dzięki kompleksowemu systemowi terapii, który obejmuje innowacyjne protezy i ortezy dla psów drukowane w technologii 4D.

To innowacyjne podejście wykorzystujące WimbaScan, które umożliwia lekarzom weterynarii skanowanie kończyny za pomocą smartfona, eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych metod gipsowych. Znacząco skraca czas dostawy produktu z 4-6 tygodni do zaledwie 7 dni roboczych. Warto zauważyć, że waga ortez drukowanych w technologii 4D firmy Wimba jest średnio 6 razy mniejsza niż tradycyjnych produktów, podczas gdy czas pobierania został skrócony z ponad 1,5 godziny do zaledwie 15 minut, upraszczając zadania lekarza weterynarii i minimalizując możliwość wystąpienia błędów. Dowiedz się więcej: https://wimba.vet/

Reklama

Znajdź swoją kategorię

2453 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.