Credelio Plus, nowy endektocyd dla psów – Dlaczego go stworzyliśmy? - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Credelio Plus, nowy endektocyd dla psów – Dlaczego go stworzyliśmy?

Credelio Plus to nowy produkt firmy Elanco w postaci tabletki smakowej do rozgryzania i żucia, zawierającej 2 substancje czynne: lotilaner i oksym milbemycyny. Jest on przeznaczony dla psów z mieszanymi infestacjami/zarażeniami powodowanymi przez kleszcze, pchły, nicienie żołądkowo‑jelitowe, nicienie sercowe i nicienie płucne, bądź narażonych na takie ryzyko.

Credelio Plus to endektocyd dla psów, skuteczny w zwalczaniu szerokiej gamy pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych. Lotilaner jest najnowszą substancją z rodziny izooksazolin i wykazuje aktywność przeciwko dorosłym kleszczom, takim jak Dermacentor reticulatus, Ixodes hexagonus, I. ricinus i Rhipicephalus sanguineus, jak również dorosłym pchłom, takim jak Ctenocephalides felis i Ctenocephalides canis.

Drugim składnikiem jest oksym milbemycyny (aktywny po podaniu ogólnoustrojowym lakton makrocykliczny), który jest bardzo dobrze znaną w weterynarii i cieszącą się dużym zaufaniem substancją czynną. Jest to endektocyd przeciwpasożytniczy wykazujący aktywność przeciwko pajęczakom, owadom, larwalnym i dorosłym postaciom nicieni, jak również larwom (L3/L4) Dirofilaria immitis. Ze względu na zawartość oksymu milbemycyny produkt leczniczy jest zatwierdzony do zwalczania nicieni żołądkowo‑jelitowych, nicieni sercowych i płucnych.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2380 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.