Kursy dermatologiczne „szyte na miarę” - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Kursy dermatologiczne „szyte na miarę”

Kursy dermatologiczne „szyte na miarę”

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej lock downem Akademia Dermatologii Weterynaryjnej ruszyła pełną parą z organizacją kursów z zakresu chorób skóry psów i kotów.

Akademia Dermatologii Weterynaryjnej (www.akademiadermatologii.pl) jest innowacyjnym projektem stworzonym w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na ekskluzywne i indywidualne szkolenia z zakresu chorób skóry dla praktykujących lekarzy weterynarii. W jej ramach przygotowano kompleksowe kursy i warsztaty prowadzone przez uznanych, profesjonalnych i doświadczonych wykładowców, co gwarantuje najwyższą jakość prowadzonych szkoleń. Pasją jej założycielki, dr n. wet. Doroty Pomorskiej-Handwerker, jest uczenie i zarażanie swoją pasją studentów oraz lekarzy weterynarii. Projekt już od kilkunastu lat wspiera edukację lekarzy na polskim rynku weterynaryjnym.

Niewątpliwymi zaletami kursów są ich praktyczność i zindywidualizowane podejście, a niewielkie grupy pozwalają na interaktywny udział w dyskusji każdemu uczestnikowi kursu oraz szczegółowe i dogłębne omówienie przypadków klinicznych wspólnie z osobą prowadzącą kurs. Z pewnością, niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy uczestnik znajdzie w trakcie ich trwania coś dla siebie. Największym powodzeniem wśród uczestników cieszą się kursy dotyczące alergicznych testów śródskórnych, z udziałem pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursach tygodniowych i weekendowych organizatorzy zapraszają do Lublina, do siedziby Akademii, którą jest Lubelska Poliklinika Weterynaryjna. Na kursy z zakresu cytologii
skóry, na różnych poziomach zaawansowania – dla opornych, średniaków lub orłów, trzeba wybrać się do Łodzi.

Opracowała: Monika Mańka

 

Misje akademii:

•Promowanie najnowszych technik diagnostycznych oraz leczenia i profilaktyki chorób skóry.
•Konsultacje trudnych przypadków dermatologicznych.
•Zachęcanie do wymiany informacji i wspieranie dyskusji.
•Promowanie dermatologii weterynaryjnej wśród studentów i młodych lekarzy weterynarii.

 

Od innych szkoleń odróżnia nas przede wszystkim indywidualne podejście do uczestników. Grupy są bardzo małe i liczą od 3 do 6 osób. Dzięki temu żaden z uczestników nie jest anonimowy. Przed kursem są przeprowadzanie ankiety i rozmowy telefoniczne z lekarzami w celu dobrania odpowiedniej, najbardziej potrzebnej tematyki i ułożenia planu kursów w ten sposób, by każdy lekarz skorzystał jak najwięcej z pobytu w Akademii Dermatologii. Kursy są prowadzone z postaci rozmów, dyskusji i prezentacji. Każdy intrygujący temat jest omawiany od razu. Uczymy po kolei, metodycznie, pomagamy zrozumieć dermatologię i „poukładać” sobie zdobytą wcześniej wiedzę.

Największa waga przykładana jest do zajęć praktycznych. Najczęściej skupiamy się na nauce prawidłowego pobierania prób różnymi metodami do badania cytologicznego oraz ocenie preparatów na bardzo dobrej jakości mikroskopach. Każdy z uczestników pracuje na jednym mikroskopie z ekranem, co ułatwia naukę. Nie zapominamy o nauce pisania raportów dermatologicznych w praktyce. Na wszystkich kursach dużym zainteresowaniem cieszy się nauka pobierania bioptatów trepanowych i ich przygotowywanie do badania histopatologicznego czy immunohistochemicznego.

dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker

 

Znajdź swoją kategorię

2380 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.