Nowy dodatek "Medycyna kotów" już dostępny! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Nowy dodatek „Medycyna kotów” już dostępny!

medycyna kotów
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
Lekarze Weterynarii!

Jako posiadacz trzech kotów i lekarz weterynarii hołduję zasadzie, że zarówno kotów, jak i wiedzy o nich nigdy nie jest za dużo. Można chyba zaryzykować twierdzenie, że ostatnio liczba kotów jako pacjentów gabinetów weterynaryjnych dorównała, a może nawet nieco przewyższyła liczbę psów.

Dziś trafia do Państwa numer w całości poświęcony tym wspaniałym zwierzętom. Obejmuje on tematy typowo kliniczne, jak i kazuistyczne. Znajdą tu Państwo informacje dotyczące m.in. przypadków idiopatycznego chłonkopiersia – choroby rzadkiej, której leczenie może sprawiać trudności, nieswoistego zapalenia jelit u kotów, którego diagnostyka jest wciąż tematem wielu dyskusji i czyni ten problem najbardziej aktualnym w gastroenterologii weterynaryjnej.

Poruszona została również problematyka związana z zapaleniem pęcherza moczowego i przewlekłą niewydolnością nerek. Oczywiście są to tematy dobrze znane lekarzom weterynarii, bo obecne w codziennej praktyce. Mimo to zachęcam do lektury, ponieważ przedstawiono tam nowe wyniki badań oraz oparte na nich spojrzenie lekarzy praktyków, umożliwiające stosowanie odkryć naukowych w codziennej praktyce i, co ważne, w warunkach gabinetu weterynaryjnego.

Lekarze oddający się szlachetnej sztuce chirurgii znajdą informacje dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa kociego pacjenta podczas indukcji znieczulenia. Zaburzenia behawioralne to częsty problem, w prezentowanym dodatku znajdą Państwo opis mechanizmów powstawania stresu oraz jego objawów i skutków.

Mam nadzieję, że treści zawarte w tym numerze
zainteresują Państwa, a lektura sprawi przyjemność.

dr hab. Piotr Sławuta, prof. UPWr

W numerze znajdziesz:

MEDYCYNA KOTÓW

Przewlekła niewydolność nerek u kotów – aspekty diagnostyczne i terapeutyczne
Piotr Sławuta, Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Grzegorz Sapikowski

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Glafelin – wsparcie i ochrona w herpeswirozie u kotów
Justyna Smuś

Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów
Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Piotr Sławuta, Paweł Jonkisz

Idiopatyczne chłonkopiersie u kotów
Kamila Glińska-Suchocka, Marcin Jankowski, Krzysztof Kubiak, Jolanta Spużak, Pola Borusewicz, Dominika Kubiak-Nowak

Poprawa bezpieczeństwa kotów w trakcie znieczulenia
Zofia Fraś

Mechanizmy, oznaki i skutki stresu u kota
Joanna Łapińska

Nieswoiste zapalenie jelit – aktualny problem w gastroenterologii kotów
Marcin Jankowski, Kamila Glińska-Suchocka, Jolanta Spużak, Krzysztof KubiakZobacz wszystkie dodatki, które wydaliśmy w tym roku!

Zostań naszym prenumeratorem
i ciesz się dostępem do wszystkich dodatków tematycznych!

Medycyna kotów, Medycyna kotów

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.