Monografia dermatologiczno-endokrynologiczna już dostępna! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Monografia dermatologiczno-endokrynologiczna już dostępna!

Drodzy Czytelnicy!

Zadaniem każdego lekarza jest rozważenie, czy podejmowany wariant leczenia będzie na tyle skuteczny, żeby przynajmniej zrównoważyć potencjalne, niepożądane skutki działania leków.

W dermatologii i endokrynologii takie decyzje wiążą się często z koniecznością dalekosiężnego przewidzenia skutków ubocznych naszego postępowania terapeutycznego ze względu na przewlekły charakter chorób i wieloletnie postępowanie z pacjentem.

Dlatego przewodnim tematem monografii i jest skuteczność i bezpieczeństwo, kluczowe zagadnienia trapiące lekarzy podczas wyboru leków w kontekście chorób układu powłokowego i dokrewnego.

Pomoże ona odnaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące nas wszystkich: czy leki przeciwpasożytnicze nowej generacji są bezpieczniejsze od tych stosowanych dotychczas? Jakie pułapki czekają na lekarzy w trakcie stosowania preparatów miejscowych? Jak uniknąć wpadki podczas długoterminowego leczenia immunosupresyjnego? Czy choroby śmiertelne i niewyleczalne można skutecznie kontrolować? Jak bezpiecznie znieczulać pacjentów z chorobami tła hormonalnego?

Spojrzymy także oczami właściciela na nasze starania oraz zinterpretujemy wyniki badań laboratoryjnych, co zawsze budzi kontrowersje i nasuwa wiele pytań. Po pierwsze – nie szkodzić – brzmi zasada medyków, nie ma jednak skutecznego lekarza, który nie podjąłby odważnych i czasami ryzykownych decyzji.

Życzymy Czytelnikom mądrych i zrównoważonych wyborów!

dr n. wet. Piotr Wilkołek


Monografia dermatologiczno-endokrynologiczna 2020 już dostępna!

W wydaniu:

Chcesz zapoznać się ze wszystkimi artykułami wydanymi w monografii?

Dołącz do grona naszych prenumeratorów*!

* Monografia dermatologiczno-endokrynologiczna dostępna bezpłatnie w pakiecie z prenumeratą.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.