WSAVA podała nową datę Kongresu 2020 - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

WSAVA podała nową datę Kongresu 2020

Nowa data wydarzenia: 21-24 marca 2021 r.
Miejsce: Warszawa, Polska


World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) przełożyło 45 Kongres WSAVA z powodu pandemii COVID-19. Międzynarodowa impreza miała odbyć się w Warszawie w dniach 23-26 września 2020 r. we współpracy z Federation of European Companion Animal Veterinary Association (FECAVA) i Polskim Stowarzyszeniem Weterynaryjnym Małych Zwierząt (PSAVA). Kongres odbędzie się 21-24 marca 2021 roku.
Zgodnie z założeniami, Kongres 2021, który odbędzie się 13-16 listopada w Hajdarabadzie w Indiach będzie odbywać się zgodnie z planem.

Shane Ryan

WSAVA podkreśla, że przesunięcie Światowego Kongresu było trudną decyzją, jednak została ona podjęta po wyczerpujących rozmowach z FECAVA, PSAVA, partnerami biznesowymi, sponsorami i stowarzyszeniami członkowskimi. Nowe daty są jedynymi możliwymi terminami dla organizacji wydarzenia w Warszawie i w związku z tym Kongres WSAVA odbędzie się bezpośrednio przed Brytyjskim Kongresem Weterynaryjnym Małych Zwierząt (BSAVA) 2021. Stowarzyszenia poszukują możliwości zachęcenia uczestników do udziału w obu wydarzeniach, m.in. oferując łączną opłatę rejestracyjną.

Przewodniczący WSAVA, dr Shane Ryan, powiedział ‒ Choć jesteśmy bardzo zawiedzeni tym, że musimy przełożyć Światowy Kongres WSAVA, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych uczestników, prelegentów i wystawców są dla nas absolutnym priorytetem. Ciągła niepewność związana z pandemią COVID-19 i potrzeba ochrony naszych współpracowników ostatecznie sprawiły, że decyzja o przełożeniu wydarzenia była oczywista.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi przyjaciele i współpracownicy z FECAVA, PSAVA i BSAVA wspólnie pracowali z nami w duchu przyjaźni i porozumienia, aby pomóc w rozwiązaniu tego bezprecedensowego problemu. Teraz czekamy na marzec 2021 roku i na Światowy Kongres poświęcony Lekarzom Weterynarii małych zwierząt, nad którym nasz Komitet Naukowy, FECAVA i PSAVA tak ciężko pracowały.

Czytaj także:

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.