Współpraca Hill's Targets Veterinary Wellness z WSAVA's Professional Wellness Group - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Współpraca Hill’s Targets Veterinary Wellness z WSAVA’s Professional Wellness Group

Firma Hill’s Pet Nutrition, zajmująca się globalnym żywieniem zwierząt, nawiązała współpracę z grupą World Small Animal Veterinary Association, Professional Wellness Group (PWG) w celu poprawy kondycji zdrowotnej zwierząt na całym świecie.

Dzięki badaniom nieustannie łączącym pracę w dziedzinie medycyny weterynaryjnej z podwyższonym ryzykiem wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym, PWG dąży do wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich pracowników weterynaryjnych poprzez podnoszenie świadomości i tworzenie narzędzi i zasobów niezbędnych do wspierania zespołów weterynaryjnych. PWG, kierowana przez psychologa klinicznego, dr Nienke Endenburga z Uniwersytetu w Utrechcie, współpracuje z krajowymi stowarzyszeniami działającymi w tej dziedzinie, w tym AVMA i BSAVA. W krajach, w których lekarze weterynarii nie mają łatwego dostępu do źródeł pomocy i porad, PWG wspiera stowarzyszenia członkowskie WSAVA poprzez wysyłanie odpowiednich informacji o stanie zdrowia z innych regionów, a także rozwija działania we własnym zakresie.

Hill’s Pet Nutrition jest Złotym Partnerem WSAVA i wieloletnim partnerem biznesowym. Hill’s wspiera także Światowy Komitet ds. Żywienia WSAVA, który pomaga zespołom weterynaryjnym i właścicielom zwierząt zrozumieć znaczenie żywienia dla zdrowia i dobrostanu zwierząt towarzyszących, zapewniając specjalistyczne źródło optymalnych informacji i zaleceń żywieniowych.
dr Iveta Becvarova

Współpraca firmy Hill’s z Grupą Ekspertów ds. Żywienia stanowi część jej stałego zaangażowania we wspieranie zawodu lekarza weterynarii na całym świecie. Komentując swoje relacje z WSAVA, dr Iveta Becvarova, dyrektor ds. akademickich i zawodowych w Hill’s Pet Nutrition, powiedziała ‒ Zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego zawodu. W Hill’s chętnie wspieramy grupę ekspertów WSAVA w realizacji jej misji i pomagamy jej opracowywać narzędzia, które mogą pomóc w walce z lękiem i objawami depresji lub myślami samobójczymi.

Dr Shane Ryan, prezes WSAVA, mówi ‒ Hill’s jest naszym stałym partnerem od wielu lat i jest jednym najważniejszych wspólników WSAVA w branży.

Cieszymy się, że firma Hill’s będzie kontynuowała swoją działalność jako nasz złoty partner i jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że zdecydowała się wesprzeć ważną pracę PWG. Wstępne wyniki światowego badania zdrowia lekarzy weterynarii przeprowadzonego przez PWG, rozpoczęte podczas Światowego Kongresu WSAVA 2019 w Toronto, potwierdziły, że stres i pogorszenie samopoczucia są przedmiotem obaw wszystkich przedstawicieli zespołów weterynaryjnych na całym świecie. Ten i tak już poważny problem może zostać pogłębiony przez dodatkową presję, z jaką boryka się wielu naszych pracowników w związku z pandemią COVID-19. PWG już teraz zajmuje się tym tematem przy wsparciu Hill’s, co jest głównym celem jej pracy w tym roku.Czytaj także:

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.