Nowy przewodniczący grupy ds. wytycznych w zakresie szczepień WSAVA - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Nowy przewodniczący grupy ds. wytycznych w zakresie szczepień WSAVA

vgg
Dr Richard Squires

Dr Richard Squires BVSc PhD DVR Dipl. ACVIM Dipl. ECVIM-CA GCertEd, profesor nadzwyczajnyny w Towarzystwie Medycyny Zwierzęcej, James Cook University, North Queensland, Australia, został oficjalnie ogłoszony nowym przewodniczącym World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) Vaccination Guidelines Group (VGG).

VGG składa się z zespołu ekspertów z całego świata, których celem jest dostarczanie opartych na badaniach naukowych porad dla lekarzy weterynarii na całym świecie na temat optymalnego sposobu szczepienia psów i kotów. W ramach działań mających na celu propagowanie najlepszych rozwiązań w zakresie szczepień, VGG opracowała:
  • Trzy edycje WSAVA Global Guidelines on Vaccination for Veterinarians (Globalne zalecenia dotyczące szczepień dla lekarzy weterynarii)
  • Dwie aktualizacje zbioru wytycznych WSAVA dotyczących szczepień dla właścicieli i hodowców zwierząt domowych
  • Regionalne przewodniki dla lekarzy weterynarii w Azji, wraz z wkrótce wprowadzonymi wytycznymi dla lekarzy weterynarii w Ameryce Łacińskiej.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Bristolu w Wielkiej Brytanii, dr Squires pracował w ramach praktyki ogólnej, następnie rozpoczął podyplomowe studium kliniczne na Uniwersytecie w Cambridge i Pensylwanii oraz szkolenie badawcze w Glasgow. Jego doktorat został wyróżniony za badania, w których szukał etiologii wstecznej w kierunku chłoniaka u psa. Przed dołączeniem do James Cook University w 2007 r. był wykładowcą na uniwersytetach w Liverpoolu, Pensylwanii, Wisconsin i Massey University. Jest absolwentem Amerykańskiej i Europejskiej Wyższej Szkoły Weterynaryjnej Medycyny Wewnętrznej oraz posiada dyplom Royal College of Veterinary Surgeons z zakresu radiologii weterynaryjnej.

Dr Squires jest członkiem VGG od 2012 roku i jest aktywnie zaangażowany w tworzenie jej światowych wytycznych oraz nowych zaleceń regionalnych. Podczas gdy część prac na rok 2020 została odłożona w czasie ze względu na pandemię COVID-19, członkowie komitetu VGG pracują nad stworzeniem internetowego CE i przygotowują się do całkowitego przeglądu światowych wytycznych szczepień WSAVA. Dr Squires jest następcą emerytowanego profesora Michaela J. Daya, który przewodniczył VGG od 2009 roku do marca 2020 roku.

Skupiając się na nowej roli dr Squires’a jako przewodniczącego VGG, dr Shane Ryan, prezes WSAVA, powiedział ‒ Dzięki wyjątkowemu przewodnictwu Michaela Daya wytyczne VGG zmieniają zasady szczepień i w ten sposób wspierają dobrostan milionów zwierząt towarzyszących na całym świecie. Cieszymy się, że możemy powitać Richarda na nowym stanowisku Prezesa VGG i nie możemy doczekać się na współpracę z nim i resztą zespołu VGG w nadchodzących miesiącach.

Dr Squires powiedział mówi ‒ Jestem zachwycony i zaszczycony, że zostałem poproszony o kontynuowanie znakomitej pracy Michaela Daya jako przewodniczący WSAVA VGG. Cieszę się, że będę mógł współpracować z kierownictwem WSAVA, członkami VGG i naszym partnerem MSD Animal Health na kolejnym etapie naszej pracy.

Firma MSD Animal Health jest stałym sponsorem WSAVA Vaccination Guidelines Group (VGG) od momentu jej powstania w 2006 roku. Obecnie jest Diamentowym Partnerem WSAVA.

WSAVA reprezentuje ponad 200.000 lekarzy weterynarii na całym świecie dzięki swoim 113 stowarzyszeniom członkowskim i działa na rzecz poprawy standardów opieki klinicznej nad zwierzętami towarzyszącymi. Główna działalność WSAVA obejmuje opracowanie światowych wytycznych WSAVA w kluczowych obszarach praktyki weterynaryjnej, w tym w zakresie leczenia bólu, żywienia i szczepień, wraz z działaniami lobbingowymi w zakresie ważnych kwestii dotyczących opieki nad zwierzętami towarzyszącymi na całym świecie.


Czytaj także:

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.