Wpływ pracy technika na rozwój lecznicy weterynaryjnej - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wpływ pracy technika na rozwój lecznicy weterynaryjnej

rozwój lecznicy
Fot. Thinkstock

Dzięki coraz większemu zapotrzebowaniu na zatrudnienie średniego personelu weterynaryjnego i znacznie większym możliwościom podnoszenia kwalifikacji zawodowych technicy stają się coraz bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Przy rosnącym zainteresowaniu zawodem technika weterynarii istotne jest, aby wyróżnić się na rynku pracy. Dlatego właśnie ogromnie ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Można to robić przez uczestnictwo w różnego rodzaju konferencjach, warsztatach, kursach. Specjalizować się w rehabilitacji zwierząt czy np. analityce laboratoryjnej. Dzięki temu szanse na rynku pracy znacząco rosną.

Średni personel z powodzeniem asystuje lekarzom weterynarii w gabinecie przyjęć, podaje leki, pobiera próbki do badań, przeprowadza badania laboratoryjne, bez których trudno jest postawić lekarzowi odpowiednią diagnozę. Technicy z powodzeniem asystują przy zabiegach chirurgicznych, czuwają nad zwierzętami, które zostały w zakładzie leczniczym na obserwacji lub leczeniu stacjonarnym, dzięki czemu mogą wychwycić dodatkowe patologiczne objawy u pacjenta, o których nie wspomniał właściciel podczas wywiadu. Technicy również kontrolują magazyn leków, zwracając uwagę, aby wszystkie leki były zamawiane na czas i by nie doszło do sytuacji, w której zabraknie ważnego leku.

Przede wszystkim jednak technicy mają bezpośredni kontakt z klientami i pacjentami. Z czym to się wiąże? Technicy weterynarii są wizytówką gabinetów weterynaryjnych. Często to oni mają pierwszy kontakt z klientem, w trakcie którego powinni wykazać się kompetentną wiedzą z zakresu prawidłowej opieki nad zwierzęciem.

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy